Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumią pompy elektroniczne.


Kolekszy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, nietypowy problem. Instalacja miedziana, 2 pompy, co i cwu. Kotłownia zrobiona na miedzi 28, wszędzie kolana łukowate i ciekawy problem. Zwykle pompy ,25-60/180 nie szumią nie zależnie od biegu czy to 1,2 czy3 jest cisza w instalacji. Trafiła się okazja i zamontowałem pompy lfp elektroniczne. I tutaj problem. Nie ważne czy pompy pracują w charakterystyce stałobrotowej czy zmiennej słuchać szum w rurach. Pompy reklamowałam w sklepie dostałem od razu nowe i ten sam problem... Czy ten typ tak ma?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pompy LFP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie masz ten zawor bezpieczenstwa pod pompa? Nie wazne (albo wazne).

Nic nie tlumi/odcina swobodnego doplywu wody do pomp po stronie ssawnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitka czyste , termostaty otwarte. W zeszłym roku była mała awaria na dodatkowym ruszcie ....i nie zadziałał zb 3 bar na grupie bezpieczeństwa więc bez zbędnych przeróbek hydraulik założył tam dodatkowy, 2.5 bar zgodny z dtr kotła. Tak że jeden mam na wyjściu z kotła i drugi na powrocie. Może i dziwnie wygląda ale działa poprawnie.
Co do pomp wywalę jutro sita i zobaczę . Przepływy nie są ograniczone , kotłownia cu 28, piony cu22 gałązki do grzejników 18/15. Tak ja mówię na pompach klasycznych nie ma tego problemu.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie masz kolego za dużej tej pompy po lewej? Porównaj przepływy zwykłych pomp do tych co masz, może się wyjaśni 

Pozdrawiam RedEd 

PS wydajność do 3.3m3/h to raczej sporo a w instalacji pewnie z 200l, a poza tym żadnego z sitek nie wyczyscisz bo większość i tak spadnie na zawór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 170m2 użytkowej. Piec w piwnicy, +2 piętra. Wydaje mi się że pompy 60 są jak najbardziej ok. A ta epco na pierwszym biegu działa jak zwykła 40. Popytam znajomych czy nie mają pożyczyć na próbę innej pompy elektronicznej. może te lfp są jakieś wadliwe. Kolega ma elektroniczne Wilo, podjedzie po południu i zamienię pompę na próbę.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega @reded może mieć rację. Mamy podobne domki, u mnie 40stka pracuje na 50-60% mocy. Fakt że mam grube rury i ok 300l w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend będę mieć grundfosa elektronicznego 25/40, zobaczymy co będzie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdz czy masz odpowiednio duzo wody

 

Wydaje mi sie ze u mnie szumi pompa jak mam za mala ilosc wody

 

I pytanie czy nasz odpowietrzony uklad

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zamknięty, ciśnienie wstępne ustawione , układ odpowietrzony. Jakby było mało wody to zwykle pompy też by hałasowały moim zdaniem. Czekam do soboty aż będzie pożyczona inna pompa

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować :Udało się dziś załatwić pompę lfp, ale 40 tej samej serii co miałem. Założyłem i jest dużo ciszej, nie ma tego charakterystycznego szumu. Dodatkowo zyskałem zbędny wyświetlacz i tryb pracy nocnej.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

f5a2d7e625c6e0de941a03f7c827137a.jpg&key=9a6f57a8a7de3eb41a97768a795bddc75a7312a04d05743edccd2d161a07b55d

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.