Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór różnicowy


1gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zawór różnicowy a raczej budowa tego bajpasu ma prawo działać... Mam problemik z tym zaworem, otóż wydaje mi się, że, jest on za wysoko tego trójnika i przy uruchamianiu pompki nie słychać specyficznego " stuknięcia" dzwięku zamykania zaworu na żadnym biegu?Poza tym chyba pompka jak by mieli.Czy nie lepiej było by ten zawór umiejscowić niżej?Co myślicie?

20190619_185940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z zaworem róźnicowym , tylko w moim przypadku zawór pracował w pozycji prawie pozomej. Wymieniłem go na wyrób z http://tech-pol.pl/  , jest dużo  cichszy i już 2 lata działa niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba sprawdzić : pompę czy nie zapowietrzona, filtr przed pompą czy czysty, oraz rozebrać sam zawór różnicowy - w nim jest kula - sprawdzić i ew wymienić samą kulę , ale z zachowaniem jej wymiarów (średnica nowe kuli musi być taka sama jak starej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa napewno zapowietrzona ponieważ przez to, że zawór nie zamyka bajpasu woda z powietrzem krąży na tym, że bajpasie i nie pcha go dalej, słychać w pompce takie terkotanie ( pompka nowa)nawet tylko na obiegu c.w.u, bardzo krótkim z resztą.Filtr czysty a co do wymiany samej kulki to chyba wole cały zawór kupić koszt około 50zł na znanym portalu aukcyjnym ten tech-pol "u mnie na wsi" jak pytam o taką kulke to wszyscy robią wielkie oczy i myślą, że z marsa jestem w castodramacie też nie mają tych kulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wiesz co masz zrobić

zawór różnicowy do wymiany 

zbiornik wyrównawczy podłączyć tak jak powinien być,  a nie jakimiś karbowanymi wężykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak pisałem w innym temacie, mieszkanie nie moje tylko miasta i dzis poszlo pismo do MZGK i niech pracownicy sie doszkolą albo sprawe skieruje do sądu. A tak poza tym dlaczego ludzie zgadzają sie na takie wykonywanie instalacji (niewiedza?) i kto taki mądry wymyślił, żeby rure bezpieczeństwa montować na bajpasie a nie bezpośrednio z pieca? Mój sąsiad, też tak ma... ( zawór kulowy po drodze i różnicowy) Można by założyć osobny temat.

Oczywiście instalacja do przerobienia, rura bezpieczeństwa bezpośrednio z pieca do naczynia minimum 25mm i tak samo przelew, do założenia zawór bezpieczeństwa na zasobniku c.w.u i odpowietrznik itd. Dlugo by wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.