Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór zwrotny do podłogówki gdzie?


piotrekwd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam dwa pytania. 

1.gdzie zamontować zawór zwrotny do podłogówki na rurce dolnej czy górnej(zasilanie czy powrót, dołączam foto) 

2.jakiej średnicy osprzęt (zawory, mufy itp) zamontować na miedź 28 robiąc obieg kotłowy na powrocie z 4d z pompą alpha 1l. Pytam bo wiadomo w środku pompy jest mniejsza średnica no i pompa wymusza obieg ciśnieniem. Czy nie wystarczy np 1cal biorąc pod uwagę ilość wody jaka wystarczy do zapewnienia ciepłego powrotu i żeby nie potrzebnie nie zakładać zaworu grzybkowego do zmniejszania przepływu. 

Dzięki. _20190608_075035.thumb.JPG.fbe6afb5d5aa77f85d30c65dc4d08e52.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sambor, a czy w takim razie jeżeli będzie 1 cal to zawór grzybkowy do dławienia jest niezbędny czy przepływ uda się wyregulować pompą alpha 1l(ta czarna) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa dokładnie taka jak ta, a o dławieniu przepływu na obiegu kotłowym czytałem tu na forum podobno po to żeby pompa kotłowa nie zabierała zbyt dużo wody innym obiegom. Dla mnie jest to trochę nie zrozumiałe. Ale wolę się dopytać czy zbyt duży przepływ nie ma jakichś minusów. Jeżeli chodzi o PWM nie chciałbym podnosić ceny o dodatkowy sterownik, mam nadzieję że regulacja na pompie będzie wystarczająca. Dla ścisłości defro komfort eko12kw 2016 rok ster k1p aktualizacja do k1pv3 +turbinka. Pomyłka- pompa 25-40 nie 60 jak na foto

IMG-20181217-WA0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że już mam tą alpha 1l 25-40 180 i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy regulacja z poziomu ustawień standardowych pompy wystarczy do wyregulowania przepływu czy tak jak ktoś na forum sugerował założyć grzybkowy do dławienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wyjaśniłeś mi parę rzeczy i biorąc pod uwagę że informacje które tu zawarłeś mogą przydać się innym forumowiczom którzy szukają rozwiązania swoich wątpliwości tu na forum, to może podpowiedziałbyś jakimi zasadami się kierować przy regulowania przepływu na obiegu kotłowym. Czy regulować do uzyskania jakiejś różnicy temperatury pomiędzy zasilaniem a powrotem, czy ma to być różnica 3 czy 5 czy może 10 stopni. Czy jeżeli ustawie bardzo duży albo wręcz przeciwnie bardzo mały przepływ czy to nie będzie zwiększać spalania. Wiadomo że podstawowym zadaniem obiegu kotłowego jest ochrona powrotu i stabilizacja kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tak ustawić aby powrót na kotle miał 55C lub coś koło tego - wiadomo że wiąże się to temp na kotle, ale 10C różnicy może być za dużo - tu trzeba popróbować doświadczalnie.

Co do spalania to więcej potrzeba paliwa na podgrzanie wody w kotle od 40 do 55C niż od 55 do 60-62C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.