Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec na pellet do miszkania 45m2


zielona98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić kocioł na pellet, ale totalnie soe na tym nie znam. Miszkanie ma ok 45m2  a piec m się znajdować w mieszkaniu ponieważ nie posiadam kotłowni, co wiąże się z tym ze chciałabym aby był zgrabny i nie zajmował dużo miejsca oraz aby był ciuchy. Mam jeden na oku ale nie mogę znaleść go w internecie. Mój budżet to max 10k . Proszę o pomoc. Niżej załączę zdjęcie w jakim stylu szukam pieca.

63E8FCCF-A36C-40AC-8556-1AFFD90EF714.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki typ ogrzewania? Grzejniki czy podłogówka? Skąd jesteś? Jak do tej pory było ogrzewane mieszkanie?

Kocioł ze zdjęcia pewnie ogrzałby 4 takie mieszkania jak Twoje, piękna niewiasto: -)

Jeśli masz wyprowadzone grzejniki lub podłogowe, to może coś takiego Ci się spodoba?

http://sanitsystem.pl/id,2078/prod,piec-na-pellet-edilkamin-mito-idro-11,8-kw-+-montaz

Prosta obsługa i fajny wygląd. Nie trzeba ustawiać żadnych parametrów paliwowo-powietrznych, piecyk sam to robi. Odpala się i wygasza sam w zależności od zapotrzebowania (termostat pokojowy). Zagrzeje Ci wodę w bojlerze. Możesz go też wyłączyć i odpalić kiedy chcesz za pomocą smartfona, jak jesteś poza domem i chcesz wrócić do ciepłego mieszkanka :)

Kontakt w sprawie montażu jest na stronie wyżej podanej lub tutaj na forum pod nickiem @Puławiak. Kolega jeździ po całej Polsce, bo lubi :). Sympatyczny facet i bardzo dobry fachowiec, zadzwoń albo napisz Priv i popytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz nawet filmik jak to mniej więcej wygląda , tylko trochę inny, tańszy model: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten, co na filmie :)

Osobiście bardziej podoba mi się ten pierwszy model MITO IDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
7 godzin temu, zielona98 napisał:

Witam, planuje zakupić kocioł na pellet

 

Witam. Kocioł kociolkiem, a jak wygląda sprawa z kominem. To mieszkanie znajduje się w kamienicy, bloku czy gdzie....? Przy pellecie wkład do komina musi być...to po pierwsze. 

Po drugie. Koleżanka ma gdzie skladować opał ( nie mówię tu o kilku tonach) ale pellet należy przechowywać w suchym miejscu. Skoro nie ma kotłowni, to może jakaś komórka jest, ale ważne by nie było wilgoci. Chyba, że koleżanka chce co kilka dni po kilka worków przywozić do domu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu w ogóle kotła/pieca na paliwo stałe nie wstawiał ale jeśli już się uparlas to również polecam w/w piecyki Edilkamina. Genialne,  piekne, wygodne,  sterowanie pilotem,  pełna kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kocioł gazowy bardziej pasowałby do takiego niewielkiego mieszkanka, jeśli chodzi o wygodę czy bezobsługowość. Taki piecyk pelletowy to jedna z wielu alternatyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoń do @Puławiak i piecyk będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
34 minuty temu, zielona98 napisał:

 Komin jest piwnica tez wszystko jest gotowe tylko pieca brak... 

Rozumiem, że komin również jest przygotowany do ogrzewania pelletem. Bo palenie węglem, a pelletem jest troszeczkę inne. 

Komin jeszcze jest, ale jak nie ma wkładu w kominie, to komin  będzie z sezonu na sezon ulegał degradacji.... Pojawią się plamy na ścianie kominowej w mieszkaniu....Jak wyżej mieszka sąsiad, to i u niego mogą się pojawić... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piecyki nie potrzebują komina tradycyjnego. Stosuje się rurę spalinową/wkład o średnicy 8 cm. Nie ma z tym najmniejszego problemu, żeby to ogarnąć. Myślę że w 10 tysiącach spokojnie się zmieścisz, jako całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Tylko nie wiadomo czy to mieszkanie znajduje się na parterze czy na którymś piętrze. Jeżeli jest to kamienica, a koleżanka mieszka na parterze, to chyba według przepisów sąsiad, który mieszka dwa piętra wyżej może podłączyć się do tego samego komina. I co wtedy... 

Druga opcja : Jeżeli koleżanka mieszka na drugim pietrze, to sąsiad z parteru może ogrzewa węglem i znowu problem... Koleżanka nie pisze takich informacji, a jedynie, że chce mieć kocioł i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, informacji bardzo mało, a i niewiasta niezbyt rozmowna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielona98 napisał:

Ja się nie pytam czy taki piec do dobre rozwiązanie i to nie jest mój wymysł. Komin jest piwnica tez wszystko jest gotowe tylko pieca brak... 

Piec tak, ale nie ten co pokazałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 nie pisze takich informacji bo wiem ze taki piec mogę mieć mieszkam na ostatnim pietrze, rozmawialiśmy z fachowcem oglądał mieszkanie i wszystko wie już na tem temat. Tak jak wyżej napisałam ja nie pytam o to czy ten piec mogę mieć bo wiem ze nie ma przeciwwskazań. Mój post dotyczy tego jaki wybrać najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz takie, czy podobają Ci się nasze propozycje?

Ten Twój fachowiec jakiej mocy kocioł zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to odradzi, bo nie zarobi i wciśnie Ci jakiś badziew

W tej cenie nie ma lepszej opcji, jeśli chodzi o pellet, do Twojego mieszkania. Pytanie tylko, czy Ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak:-). Nie wiem tylko, czy te piecyki nie muszą być odpalane przez serwis, żeby zachować gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten kto nie miał nigdy do czynienia z "Włochem" to średnio to ogarnie.  Co prawda instrukcja jest dobrze napisana, ale samo podłączenie układu pompowego czy objaśnienie menu kotła i jego funkcji najlepiej jak było by wytłumaczone przez osobę kompetentną i znającą temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie moją pierwszą odpowiedź w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.