Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kotłem ecocondens silver 25


Alex3210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Zwracam się do Was z problemem odnośnie kotła gazowego termet ecocondens silver 25. 
Jestem niezbyt długim użytkownikiem tego kotła i zastanawiam się czy tylko ja mam taki problem z ustawieniem. 
Otóż główny problem polega na tym, że temperaturę ustawiona mam na 21 stopni. Teoretycznie grzanie powinno się załączyć przy 20.6 
Załączy się, pstryknie, "pochodzi" jakieś 40 s. I się wyłącza. 
Grzejniki nie zdążą się nagrzać, temperatura oczywiście też nie wzrasta. 
Nadmienię że mój "systemem sterowania" to SALUS 091FLRF (niestety) gdzie po wyłączeniu się palnika na kotle wiatraczek na salusie nadal się kręci. 

Ktoś ma jakieś cenne uwagi ? Jakieś parametry ? Porady ? 
Aha! 
Dzwoniłem do serwisu, ale powiedzieli ze to nie jest błąd który okazuje się jakimkolwiek kodem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi do głowy dwa problemy; zanik łączności bezprzewodowej sprawdź zanosząc sterownik do kotłowni. Drugi temperatura na wewnętrznym termostacie kotła jest ustawiona zbyt blisko temperatury komfortu. Jaszcze mogą być typowo hydrauliczne problemy zatkany filtr pompy w kotle, całkowity brak poduszki powietrznej w naczyniu, uszkodzona pompa nie mam tego kotła i nie wiem czy to jest sygnalizowane w kodach. Wpadnie Sambor w przerwie śniadaniowej to pchnie sprawy dalej.    .

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.