Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik przepływu wody CWU


pepa81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Takie pytanie mam,posiadam w kotłowni cwu140l. grzany pelletem,na polu (dworze-jak komu pasuje) posiadam podgrzewacz ciśnieniowy,jednak oddalony jest o około 8m od kotłowni,jest do tego podłączona pompa cyrkulacyjna,aby szybciej uzyskać ciepłą wode. Podgrzewacz zasila cwu w kotłowni.I teraz mam taki plan: kupić czujnik przepływu cieczy,wmontować go w rurę ciepłej wody i w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą załączy sie owy czujnik uruchamiając przez dodatkowy stycznik pompe od podgrzewacza i drugą pompe cyrkulacyjną w budynku.

Jak myślicie,sprawdzi się to? Ktoś miał podobny pomysł? Jakieś inne rady

Wiadomo że cyrkulacja cwu ponosi za sobą straty,tutaj włączy sie w momencie odkręcenie ciepłej wody,wyłączy sie po zakręceniu kranu/prysznica

https://allegro.pl/oferta/czujnik-przeplywu-sprezynowy-3-4-cal-sygnalizator-7778517317?fromVariant=7771540777

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Co niektórzy montują czujnik ruchu i jak wchodzisz do np łazienki to rusza pompka inni montują zwykłe czasowe za 20 zł i co ileś tam pompka rusza na kilka minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_ Zgadza się,jednak w momencie odkręcenia kranu włączą sie dwie pompy i nie ma potrzeby długiego oczekiwania na ciepłą wode,tym bardziej gdy chcę korzystać z wody podgrzanej przez słońce,gdzie odległość bedzie około 15m. 

@berthold61 już próbowałem cyklu czasowego gdzie piec włączał pompe,wygoda jest ale i straty też są,a jak wiadomo każdy szuka oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da, niestety trzeba wylać część wody w kanalizację zanim dojdzie ta ciepła.

Kup pompę  15-14 BA PM i zapomnij, ona sama się nauczy w jakich godzinach pobierasz CWU i tylko w tym czasie będzie tłoczyć ją pod baterie. 

Miałem najpierw 8 lat UP 15-14 BUT  ale trzeba było ręcznie ją korygować, ta jest samodzielna.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pepa81 napisał:

,,,, na polu (dworze-jak komu pasuje) posiadam podgrzewacz ciśnieniowy,jednak oddalony jest o około 8m od kotłowni, ,,,,

 

5 minut temu, pepa81 napisał:

,,,, tym bardziej gdy chcę korzystać z wody podgrzanej przez słońce,gdzie odległość bedzie około 15m. ,,,,


Jaśniej proszę, bo się wszyscy tutaj pogubimy, a raczej nikt tutaj hydraulikiem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz ciśnieniowy oddalony jest od kotłowni o około 8m (żeby cień budynku nie zasłaniał )z kotłowni do kranu będzie 6m do łazienki,8 do kuchni.Jeżeli wykorzystam wode z cwu,przełączam na podgrzewacz i wtedy jest te około 15m.

Mam nadzieję że wyjaśniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię test,pierwsze zmierzę w jakim czasie doleci ciepła woda do wybranego kranu bez pomp,następnie po wychłodzeniu wody w rurach,zmierzę z włączonymi pompami.Jeżeli różnica będzie znacząca,to znak że opcja będzie działać.Podzielę się wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zrobiłem test i tak:

 - bez włączonych pomp cyrkulacyjnych,ciepła woda pod prysznicem pojawiła sie po 40 sek.

 - włączone pompy w momencie odkręcenia kranu,ciepła woda po 30 sek.

Plus na pewno taki,że szybciej dotrze ciepła woda z podgrzewacza solarnego zasilający bojler w kotłowni.

@Andrzej_M_ niestety nie mam w tej chwili możliwości zastosowania takiego sterownika,po prostu nie ma cyrkulacji między dwoma zasobnikami. Solar uzupełnia bojler ciepłą wodą lub omija go i prosto do kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.