Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CWU - TM50 i słaby przepływ ciepłej wody


Amanda

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 10 lat miałem zamontowany na wyjściu z bojlera zawór termostatyczny TM50, ostatnio praktycznie przestał regulować, woda z reguły leciała zimniejsza niż zwykle, pokrętła nie dało sie obrócić.

Kupiłem nowy identyczny, po założeniu kilka dni było OK, teraz po odkręceniu kranu przez kilka sek leci ciepła woda z normalnym ciśnieniem jednak po chwili spada ciśnienie/wydajność, leci "ledwo co".

Jak skręcę temp na zaworze na min to leci w miarę dobrze, jednak im ustawię cieplejszą tym słabiej (choć zadaną temp trzyma).

Pytanie: wadliwy zawór? czy szukać innej przyczyny?

Nic poza zaworem nie było zmieniane, ruszane, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zbiorniku pewnie i kamień jest, ale wypływ wody jest od góry (bojler 140l poziomy) i  aż takiego wielkiego "zamieszania" w nim nie ma żeby podrywało kamień.

Wykręciłem nowy zawór, wkręciłem stary i przepływ jest OK (ale nie trzyma temperatury), wieczorem spróbuję "przedmuchać" wodą od tyłu tego nowego i go wstawię. 

Jak nic się nie zmieni to reklamacja.

Wygląda jakby w momencie napływy gorącej wody z bojlera przymykał przepływ.

A może spróbuję go obrócić/zamienić dopływ ciepłej i zimnej, ciekawe co on na to?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontu go tak jak ma byc. Ciepla do Hot zimna do Cold wyjscie Mix. Jak nie jest "przytkany" to sprawdz czy po stronie zimnej przypadkiem rurka nie robi sie ciepla. Jak zawor ma ochrone przeciwoparzeniowa to w przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury na wyjsciu odcina doplyw po stronie goracej. Ostatecznie po prostu uszkodzony i do wymiany (reklamacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.