Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Bosch Condens 2300 Opinia


daniel0333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Stoję przed zakupem kotła do zasilenia podłogówki 100%, domek mały 107 m2 z dość popularnego projektu "dom za 150 k" po własnych modyfikacjach kotłownia/spiżarka zładuje się miedzy kuchnią a łazienką odległość do kranu w kuchni ok 3,5 mb i prysznic ok 3 mb sprzedawca w sklepie w mojej okolicy proponuje mi Junkers Bosch GC2300 2-f. Planowałem tradycyjnie kocioł 1-f i zasobniki a teraz mam mętlik. co sądzicie akurat o tym modelu kotła i na co byście się zdecydowali 1 czy 2 funkcyjny kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daniel0333 napisał:

Junkers Bosch GC2300 2-f

Jest na potrzeby grzania CW jako 2-F akurat , ale na potrzeby grzania CO jest dużo za duży - szukaj kotła z mocą minimalną 2-3kW a nie 8kW.

Może nada się termet gold+ 20kW lub inny z zasobnikiem - to lepsze rozwiązanie niż kocioł 2-F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległości od kotła będą niewielkiej max 4m (kocił będę w spiżarce przy kuchni a za ścianą tej spiżarki mam łazienkę z prysznicem)... ile tej wody może upłynąć i w jakim czasie, jak to wygląda w rzeczywistości. 

Czyli 3 kw to dobrze... ?

czytałem coś o funkcji "ciepły start" czy jakoś tak, możne poszukać kotła z tą opcją aby usprawnić obieg. (utrzymuje temp. w wymienniku)

i jeszcze jedno fachowiec odradza mi automatykę pogodowa uważa że jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, daniel0333 napisał:

i jeszcze jedno fachowiec odradza mi automatykę pogodowa uważa że jest niepotrzebna.

 Przecież regulacja pogodowa jest jedyną opcją do sterowania podłogówką, więc może zmieć "fachowca"!

Zanim spartoli w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, daniel0333 napisał:

Czyli 3 kw to dobrze... ?

czytałem coś o funkcji "ciepły start" czy jakoś tak, możne poszukać kotła z tą opcją aby usprawnić obieg. (utrzymuje temp. w wymienniku)

i jeszcze jedno fachowiec odradza mi automatykę pogodowa uważa że jest n

Czym mniejsza moc minimalna tym lepiej, 3kW to już dobry wynik.

GC2300 ma funkcję cyrkulacji, czyli może podtrzymywać ciepłą wodę w wymienniku kosztem większego zużycia gazu. Jak bardzo nie chcesz na razie instalować zbiornika to możesz ewentualnie dołączyć go w przyszłości. Co do sterowania do koniecznie razem z sterownikiem CW100 lub CW400 dla kilku obiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry wieczór. Proszę się nie gniewać, że się podepnę pod temat, ale nie chcę dublować wątków. Też jestem przed zakupem kotła i wybór padł na Bosch Condens GC2300W. Do tej pory grzaliśmy Beretta Idra Exclusive 20 l. Piec dwufunkcyjny, moc cieplna kotła max 24,1 kW, minimalna 10,4 kW. Dom 198 metrów (łazienka, kuchnia, pralnia + jedna łazienka w przyszłości) + garaż. Tak z ciekawości, czy ta Beretta była optymalnym wyborem do domu? Czy Bosch Condens GC2300W to dobry wybór? Czy użytkownicy chwalą sobie ten piec? Czy Bosch to dobra marka jeśli chodzi o kotły? Czy to prawda, że ewentualne historie gwarancyjne są obwarowane jakimiś kosmicznymi warunkami? Nie wiem czy można dodawać linki, ale tutaj są dane kotła:

https://www.ceneo.pl/71369826#tab=spec

Jeszcze chciałem zapytać o kocioł TERMET Ecocondens SILVER 25 (dwufunkcyjny). Czy to dobra marka? Kondensacyjny, zamknięta komora spalania, min 4,3 kW, max 26,5 kW. Podobno to dobra nasza polska marka. Jaką ma opinię wśród użytkowników?

https://www.ceneo.pl/46942789#tab=spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.