Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ważenie ekogroszku w domowych warunkach.


Mmmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałem się upewnić, czy ważenie groszku w workach na domowej wadze elektronicznej (waży prawidłowo) będzie miarodajne odnośnie opału? Według mnie powinno, ale wolę się upewnić, zanim zrobię awanturę na składzie ;) 

 

Pozdrawiam, 

Marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka waga  i jaką ma dokładność. Poszczególne egzemplarze różnie pokazują.

Weź jeden worek i zważ na jakiejś legalizowanej wadze w jakimś sklepie albo na poczcie.

Wynik porównaj ze swoją wagą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waży dość dokładnie, moja kobieta waży się najpierw sama, potem wchodzi z dzieckiem. Różnica w wadze dziecka w domu, a w przychodni to 0.1KG (100 gram). Więc myślę, że można jej ufać. Poza tym, różnice na worku opału mam takie, że te 100 czy 300 gram wielkiej różnicy nie robi...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby złożyć reklamację, musze najpierw wyłożyć hajs na legalizowana wagę? Wydaje mi się to conajmniej niedorzeczne. Różnice na worku rzędu kilku kilogramów można wyczuć ręcznie albo nawet po zasypaniu podajnika. Nie potrzeba do tego wagi, która będzie ważyć co do grama. Worek powinien mieć 25KG, według tego, co deklaruje skład, różnica w wadze dopuszczalna to +/-0.25KG na worku. Tymczasem u mnie jeden worek waży 21.1KG, drugi 23KG. Jedyny na 10 zważonych ma 24.5KG, czyli każdy jeden odstaje od normy. Na tonie opału można przyjąć, że jestem pewnie ze +/-100KG w plecy. Nie lubię po prostu, jak ktoś robi ze mnie idiote, bo różnice na worku rzędu 0.5-1KG, może i bym przemilczal, ze względu na to, że za wiele wolnego czasu nie mam. Ale 21 albo 23KG zamiast 25 to moim zdaniem ostre przegięcie.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opał wysuszysz dojdzie kolejny kilogram na woreczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do wilgotności nie mam większych zastrzeżeń. Trafiałem zdecydowanie gorsze :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.