Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w wyborze kotła do domu 230 m2


krenciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie wykonania przyłącza gazowego do mojego domu, dom ma 230 m2 powierzchni z czego 130 to część zamieszkała a pozostały metraż to piwnice i garaż które są ogrzewane jednak mnie niż góra.

dom wg projektu Archon-u Dom w Bluszczu z piwnicą pod całością: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-bluszczu-m41f4ed1db50ca

Dom wybudowany z pustaka Porotherm 25 cm ocieplony 10 cm styropianu ( miękkiego, zwykłego), poddasze ocieplone wełną (URSA) 15 + 10 cm co daje 25 cm. fundamenty i ściany piwnicy ocieplone styrodurem.

Okna i drzwi balkonowe mają dużą przepuszczalność cieplną - DECO - muszę sprawdzić model i uzupełnię.

Instalacja w domu wykonana z rur miedzianych ( piony rura fi około 30 mm - nie pamiętam dokładnie) 3 rozdzielnie ( piwnica, parter i poddasze) - układ zamknięty, do grzejników poprowadzony Alupex - rura warstwowa, dodatkowo mam dwa pseudo ( zasilane powrotem) ogrzewania podłogowe, na górze w łazience oraz w kuchni i holu na parterze. 

Kotłownie to piec Kamen 26 KW ponieważ podgrzewa dodatkowo ciepłą wodę - zasobnik Gamrat 300 l z dwiema wężownicami.

Komin systemowy Layer o wysokości około 10 -12 m , obecnie jeden wykorzystany dla kopciucha a drugi wolny.

 

Proszę o pomoc w doborze piecyka gazowego do mojego domu, z tego co czytałem to chciał bym piecyk z krzywą grzewczą i dość dużą modulacją mocy palnika - na pewno piec kondensacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w okolicy masz serwis Termeta, Do Twojego domu to taki Termet Gold Plus 25KW (jego moc startuje od 3.0KW). Tani kocioł z dobra modulacją, na instalację grzejnikową będzie ok, do tego sterownik pogodowy (80zł). Można stary kocioł zostawić i podłączyć przez wymiennik ciepła(cała instalacja wpiąć bezpośrednio w gazowy, a stary przez wymiennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to nie wnikam do czego się nadaje - oczekuję pomocy, doradzenia a nie zaśmiecania wątku...

No już ktoś ci doradził taki kociol, tez tu na forum czy instalator? Na forach to mozna sie dowiedzieć duzo ciekawych rzeczy ale wiekszosc ludzi jest ukierunkowana na to co ma nie majac porównania z niczym innym. Twierdząc iz dana rzecz jest najlepsza.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w okolicy masz serwis Termeta, Do Twojego domu to taki Termet Gold Plus 25KW (jego moc startuje od 3.0KW). Tani kocioł z dobra modulacją, na instalację grzejnikową będzie ok, do tego sterownik pogodowy (80zł). Można stary kocioł zostawić i podłączyć przez wymiennik ciepła(cała instalacja wpiąć bezpośrednio w gazowy, a stary przez wymiennik).

Termet to chyba ma najgorsze opinie co do serwisu i awaryjności.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich chyba najwięcej i dużo mają opinii. Ja mam swojego od października/listopada i nie powiem złego słowa. Oczywiście decyzja inwestora jaki zamontuje. Nie mniej nie montował bym niczego drogiego na instalację prosta grzejnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi o serwis, generalnie termet był kiedyś na topie teraz zaczęli podobno robić syf, sam chciałem kupic golda ale na każdym forum odradzali. Kolega hydraulik powiedział ze u mnie w okolicy tylko junkers gdyż inne kotły maja serwis do dupy. Wiec mam junkers
I tez ani złego ani dobrego nie mogę powiedzieć bo on został włączony i tak chodzi nikt się tym nie interesuje.
Drugi mam vaillant ta sama sytuacja. Nie da się porównać nawet użytkując dwa kotle No bo jak?
Wygląd , menu , ? Spalanie w każdym jest podobne.
Wiec tylko chodzi o to pewnie ze jak padnie to serwis będzie na drugi dzień i łatwiej z częściami.
A i dodam ze mialem termeta od 92roku i chodzil do konca do 2017r bez problemu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalenie serwisu z kotła producenta zagranicznego sie kończy kiedy przychodzi zapłacić za zepsutą część. Ja mam junkersa i termeta oba chwalę. Ale czesci do termeta są dostepne od reki i na dodatek bez centrów serwisowych, posrednikow itp. Dzwonie do Świebodzic za 1 do 2 dni mam czesc w domu bez pośredników z ktorych każdy na tej czesci zarobi w efekcie koncowym obciazajac moją kieszeń. Zepsuje sie płyta sterownicza, wysylam do Świebodzic tam za grosze naprawia. W vaillancie, junkersie itp. nikt takiej czesci nie bedzie probowal naprawia tylko od razu wypłacisz 1500 zl za nową ot taki to interes ☺ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim byl termet ale na forach ludzie mi odradzili, co do
Serwisu mam na mysli serwis gwarancyjny , kolega jest instalatorem i poprostu mowi ze ludzie maja tragednie z serwisem poza junkersem( w mojej okolicy)Jak padnie komus kociol w zimie i ma czekać dwa tygodnie to porazka.
I mysle iz jakościowo Np z tych tanich kotłów junkers jest lepszy od termeta ale to moje zdanie nie podparte żadnymi argumentami poza spojrzeniem na rozwój technologiczny np niemiec. A moze poprostu kupic najtańszy i tyle kazdy padnie i tak wiec po co se dupe zawracać a sprawnosc jest praktycznie taka sama.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blachaxxx napisał:

Moim byl termet ale na forach ludzie mi odradzili, co do
Serwisu mam na mysli serwis gwarancyjny , kolega jest instalatorem i poprostu mowi ze ludzie maja tragednie z serwisem poza junkersem( w mojej okolicy)Jak padnie komus kociol w zimie i ma czekać dwa tygodnie to porazka.
I mysle iz jakościowo Np z tych tanich kotłów junkers jest lepszy od termeta ale to moje zdanie nie podparte żadnymi argumentami poza spojrzeniem na rozwój technologiczny np niemiec. A moze poprostu kupic najtańszy i tyle kazdy padnie i tak wiec po co se dupe zawracać a sprawnosc jest praktycznie taka sama.
 

I tak to jest jak się powiela niesprawdzone informacje z forum...  jak się to czyta to tak jakbym czytał sondaż dla gazety Wyb... bez obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne bo u nas nic nie potrafią wyprodukować ale chodzi o dobór komponentów , sam chcialem kupic termeta ale czytajac opinie ludzi zrezygnowałem . Nie jestem tez fanem np junkersa czy vaillanta itp. Bo sam chce teraz zmienic mojego vaillanta z otwarta komora na. Kondensat i nie wiem co kupic bo 8k nie dam za kociol.

Jedna z opini z neta
„Zaznaczam ze mi zwyczajnie wisi, jako kocioł kupicie "zamiast" - Jak w poprzednich moich postach, chcę jako serwis Termetu podać kilka szczegółów z "nowej Złotej konstrukcji". Sterownik - poprzedni bardzo awaryjny śmieć, zastąpiono czymś lepszym - polskiej firmy Elster/Tester ze Świebodzic - coś na "plus" i coś polskiego. Brawo! Plastikowy wentylator, który to firma Honeywell sprzedawała do niedawna za grosze w Turcji - w tej liczbie zachłanny Termet się udławił, a z nim jego Klienci - zastąpiono też polskim produktem - FIME. Brawo i na tym koniec braw.
Reszta bez zmian jeśli chodzi o jakość, ale okazuje się, że kociołek ma nadal wady, które wyszły w trakcie kilku lat pracy kotła: 1.niedostępny czujnik przegrzewu - wbudowany w wymiennik - kup czujnik z wymiennikiem za ponad tysiączka jakby ci siadł po gwarancji. 2. Przy zapowietrzeniu wymiennika, wymiennik zwyczajnie sobie....pęknie. Przy kiepskiej wiedzy serwisantów i ich olewatorstwie oraz braku poszanowania dla cudzej własności (nikogo nie chcę obrazić, bo znam i solidnych Termetowców, lecz patologia to powszechne zjawisko). Mogą źle ustawić podnoszenie pompy elektronicznej na zbyt ,mały przepływ, a w efekcie wymiennik się zakamieni i ...pęknie. BRAWO! Kto poczyta opinie i jak je krytykowano w Internecie ten się dowie jak to...PrawdaWOczyKole. A kogo to, że Vaillant ma takie same wymienniki??? Nie chcemy Niemca – chcemy wspierać WŁASNY PRZEMYSŁ, a najlepiej porządny przemysł. Ktoś się nie zgadza ze mną? Do roboty w tych Świebodzicach! Płaćcie pracownikom uczciwe pieniądze za pracę, przestańcie sprzedawać buble na Alledrogo i podnieście jakość, zamiast w Chinach produkujcie PRAWDZIWIE POLSKĄ MYŚL TECHNICZNĄ, a choćby na komponentach makaroniarzy, żabojadów czy z Pierdziszewa Dolnego. Wojna i kryzys w Ukrainie utopił Wam sprzedaż w tym rejonie, a pamiętam jak pialiście na MTP na targach Instalacje! W krajach arabskich sprzedajecie pod wstydliwą nazwą "JOKERS" - coś to komuś mówi? Jak malezyjskie kalkulatorki i kamery (Shrap i Kamasonic). O tym ani słowa?
Ktoś mi zarzuca że nie jestem serwisantem Termet - owszem jestem. Wstyd mi, że producent którego (nadal) reprezentuję, działa na niekorzyść własnych klientów, którzy wkrótce "pójdą do Niemca". Bo tak się skończą te "dni chały" Bohaterów Termetu. Tani nie zawsze oznacza tandetny – Termet powoli zacznie być synonimem tego słowa – chyba, że pójdziecie Panowie Monetaryści po rozum i spojrzycie dalej, poza czubek własnego nosa.”


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze wywody jakiegos frustrata ktory ma jakis prywatny zatarg z producentem albo zwykly fake konkurencji. Ja nie uwazam ze co polskie to dziadostwo, jak w kazdym kraju sa zaklady co produkuja kaszane i sa solidni producenci. Ja jestem instalatorem od wielu lat, zalożylem duzo w życiu termetow i jak do tej pory z zadnym nie mialem problemow. Pamietaj ze internet jest pełen fakeów i polem bitwy producentów. Ale jesli jestes przeciwko polskim produktom to propouje immergasa lub junkersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o termecie jest duzo opini i dosc nieciekawych bo jak mowie interesowałem sie tym gdyz byl moim faworytem. Ten ktory mialem wczesniej dzialal od 92 roku i w zasadzie do tej pory by dzialal ale zmienilem na dwufunkcyjny dlatego go zdemontowalem. Wiec pierwszy kociol jak chcialem kupic oczywistym bylo termet. Wiadomo ze 90% internetu to syf ale w kazdej bajce troche prawdy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

koledzy kocioł TERMET zainteresował mnie z powodu relacji jakosc/parametry/cena. 

Jestem oczywiście patriotą więc jak na chińszczyznie widzę "biało-czerwone" barwy jestem wzruszony. Jak na tym samym kotle powstałym w ubogiej wiosce w Indonezji widze flagę Niemiec, Włoch, USA to jestem zachwycony że takie super firmy chcą mi sprzedać tak nowatorski wynalazek. Nie jestem godny. 

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj m.in. o  jakości i gospodarce ktoś się bał konkurencji polskich producentów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączę się do tematu, mam  Buderusa, ktróy był kilkukrotnie naprawiany, ale fakt też ma i swoje lata i tak na moje oko to obecna zima była jego ostatnią. W najbliższym czasie będę wymieniał kocioł. Zastanawiam się nad Termetem. Nie mniej nie mam rozeznania nad tym jaki model najlepiej wybrać. Nie potrzebuję "fajerwerków"  zdalnych sterowań itp. Obecnie model Buderusa jaki jest zamontowany to Logamax U004-24K, jaki model najlepiej zamiast niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawiam się pomiędzy Vaillant Ecotec Plus VC a Immergas Victrix EXA 24 X 

słyszałem że Vaillant jest o około 15% oszczędniejszy ( tak wiem że to pojęcie względne) ale tak właśnie słyszałem - różnica w cenie około 1,5-2 tyś...

dodatkowo trzeba dokupić czujnik temp zewnętrznej i regulator pokojowy chyba w obu przypadkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.