Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydzielone z tematu: "Jak się żyje z kotłem dolnego spalania?"


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie, który ma same problemy z nadmiarem bogactwa naturalnego, które nam się trafiło od losu. Inni by sobie z tym poradzili i pokazali środkowy palec każdemu, kto chciałby w tym przeszkodzić...

Sorry, jest jeszcze Wenezuela. Już widać jak wszyscy chcą im pomagać. Gdyby to był jakiś Bangladesz, to pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Wenezueli "pomagają" bo tam jest ropa gdyby nagle okazało się, że wracamy do węgla to uwierzcie nie musielibyśmy się prosić o amerykańskie bazy u nas ZSRR dobrze wie jak smakuje nasz węgiel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 19:48, miki1212 napisał:

Ale wkolo jest zimno

Płomień z gazu na kuchence uderza w zimny garnek a sadza nie zostaje na garnku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest niezbyt dobrze kuchenka wyregulowana, albo np. to jest gaz z butli i jest niezbyt dobrej jakości i jest jego resztka (cięższe brudy gazowe zostają na dnie), to jak najbardziej na garnku sadza, pobrudzić się można. Niebieski płomień nie ma sadzy sam w sobie i nie ma się co osadzać. Raptowne ostudzenie tylko CO zostawi. A żółty płomień - to sadza świeci i jak "podejść bliżej" to okapca, jak najbardziej.

A chodzi o to?

W dniu 24.02.2019 o 18:09, kupson napisał:

Mnie od zawsze interesowało dlaczego taka wielka świeca na cmentarzu dymi pomimo tego, że wokół mamy dużo powietrza?

Tutaj to narysowałem, część A, mała świeczka to B.

front3.png

Dymi, bo zdąży wystygnąć zanim tlen dojdzie. A dlaczego w dużej świecy jest typ A, a małej B?
Narysowałem tutaj.

dyfuzja.png

Po lewej - gaz stearynowy w strumieniu powietrza, taki byłby z grubsza kształt bez dyfuzji (czyli przenikania i mieszania się) i bez spalania. A po prawej szare to obszar spalania i produktów tego spalania. W większym  płomieniu w miejscu C płomień stygnie, a tlen nie daje rady się przebić przez CO2 i robi się sytuacja A u góry. A w małym płomieniu szara strefa jest cieńsza. Liczy się proporcja dyfuzji tlenu do stygnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kupson napisał:

Płomień z gazu na kuchence uderza w zimny garnek a sadza nie zostaje na garnku?

 

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

Ale ten garnek wcześniej, czy później ma 100 stopni Celsjusza a kociołek zazwyczaj pracuje w okolicy 60 stopni. ,,,,

Ale to nie ma nic do rzeczy.
Przeważnie gazy palne powstałe wyniku  termicznej przemiany paliw stałych, nie stykają się bezpośrednio (warstwa laminarna) z chłodnymi przegrodami kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Nie jestem chemikiem, fizykiem ani konstruktorem kotłów lub pracownikiem ciepłowni. Nie znam się kompletnie na teorii spalania :)

Znalazłem tylko że:

Parafina - związki węglowodorowe o różnej długości łańcuchów. Te, które mają powyżej 17 atomów węgla w cząsteczce są ciałami stałymi, pomiędzy 16 a 6 - cieczami, a 5 lub mniej - gazami. Liczba atomów węgla w cząsteczkach parafin dochodzi do 40. ...

Stearyna – potoczna nazwa mieszaniny w większości nasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu palmitynowego (C15H31COOH) i kwasu stearynowego (C17H35COOH),

 

Im bardziej złożony związek tym więcej "dymu"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej węgla w łańcuchu to więcej sadzy/dymu może powstać.

Np. Taki metan ma jeden węgiel i 4 wodory i nie kopci.

Benzyna ma od 6 do 12  atomów węgla i nie kopci.

A taki ON ma już więcej atomów węgla i wytwarza sadzę (DPF-y w Dieslach)

Edytowane przez kupson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

 

Ale to nie ma nic do rzeczy.
Przeważnie gazy palne powstałe wyniku  termicznej przemiany paliw stałych, nie stykają się bezpośrednio (warstwa laminarna) z chłodnymi przegrodami kotła.

Coś nowego ? To skąd u ludzi sadza w kotłach ? A na dodatek, czym niższa temperatura kotła ( niekoniecznie spalania) to tej sadzy więcej ?

Kiedyś paliłem tradycyjnie w kopciuchu. Instalacja na grawitacji. Kocioł pracował na stałej szczelinie podającej powietrze i chociaż trochę kopcił, to wymiennik po wygaśnięciu był aż siwy i bez sadzy. A dlaczego ? Bo kocioł praktycznie za każdym razem aż podgotowywał w sobie wodę i temperatura na nim zbliżała do setki. Strata kominowa wynikająca z wysokiej temperatury spalin oczywiście była ale i tak takie spalanie było o niebo sprawniejsze niż potem, gdy skusiłem się na sterownik i dmuchawę, która spalanie niby ucywilizowała, ale tak naprawdę to nigdy na prawidłowe spalanie nawet nie pozwalała... W kotle i kominie dramat a w domu zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie jestem pewien ale że myśle podobnie to +

Znalazłem takie coś:

Benzyny: C5H12,C6H14, C7H16, C8H18
Nafty: C13H28, C15H32
Oleje napędowe: C15H32, C18H38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardziej kopcą węglowodory aromatyczne.

Kiedyś podpaliliśmy benzen na lekcji chemi i kopcił aż miło czarnym dymem.

To białe co mówisz to chyba popiół?

A właśnie nafta kopci czy nie?

Nie miałem z nią nigdy styczności. 

 

Edytowane przez kupson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łatwo kopci i jak mocno to jest bardziej złożone. Musi się zużyć cały tlen i to solidnie, lambda < 0.5. Bez tego powstanie tylko CO, ale nie ma sadzy (czyli wolnego węgla). Tak jest w płomieniach niebieskich, gdzie palny gaz i powietrze są  już wstępnie zmieszane. A bez wstępnego zmieszania jest lambda < 0.5 i ma szansę powstać sadza. (bez zmieszania wyjątkiem jest np alkohol, ale on już ma tlen w cząsteczce).

Ale nawet bez tego wstępnego powietrza raz powstaje gęsta sadza, a czasem niedużo. Z metanu właśnie niedużo. Tu są różne ilości powietrza wstępnie zmieszanego z metanem, po lewej go nie ma. Pośrednie kolory często w ładnym płomieniu z DS widać. (foto z wikipedii)

667px-Bunsen_burner_flame_types.jpg

A aromatyczne kopcą. Już heso dawno temu się zastanawiał, dlaczego styropian tak kopci. A on ma pierścienie aromatyczne. Acetylen też kopci. To nie wynika ze składu w sensie ilości węgla do wodoru itp. Gdzieś widziałem, że to ktoś dokładnie z każdej strony policzył i wszystkie takie wyjaśnienia nic nie wyjaśniają.  Chodzi o to, że sadza to jest grafit. Węgiel jest ułożony w sześciokąty, jak plaster miodu. Aromatyczne to już są gotowe sześciokąty, tylko się muszą za rączki złapać. A acetylen też b. chętnie się łączy sam ze sobą i innymi nienasyconymi, bo ma 3 wiązania, z czego 2 są typu pi i one właśnie się łączą i ostatecznie też powstają pierścienie.  Z metanem i alifatycznymi idzie dużo wolniej i mimo, że chcą, to nie zdążą ładnej sadzy zrobić. Gdzieś kolega mtdeusz vel tajne wrzucił linka z pracą z tymi wszystkimi reakcjami, ale nie mogę znaleźć.

Edytowane przez zizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kupson napisał:

I bardziej kopcą węglowodory aromatyczne.

Takie coś znalazłem:

Na ilość generowanego dymu ma wpływ głównie budowa chemiczna materiału. Właściwości dymotwórcze węglowodorów rosną w szeregu:

1. n-alkany,

2. izoalkany,

3. alkeny,

3. węglowodory aromatyczne jednopierścieniowe,

4. węglowodory aromatyczne wielopierościeniowe.

5. co dalej (nie wiem) :)

To przy okazji jakiegoś artykuły o pożarnictwie i badaniu ilości dymu z różnych materiałów w pomieszczeniach podczas pożaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian też ma powietrze w sobie.

 

Styropian jest materiałem izolacyjnym otrzymywanym przez spienienie polistyrenu. W procesie produkcyjnym powstają granulki wypełnione powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile % jest powietrza w styropianie?

W alkoholu jest więcej telnu C2H5OH, jeden atom.Ale trzeba go mniej do spalania tak?

A tu palący się antracen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PioBin napisał:

Takie coś znalazłem:

Na ilość generowanego dymu ma wpływ głównie budowa chemiczna materiału. Właściwości dymotwórcze węglowodorów rosną w szeregu:

1. n-alkany,

2. izoalkany,

3. alkeny,

3. węglowodory aromatyczne jednopierścieniowe,

4. węglowodory aromatyczne wielopierościeniowe.

5. co dalej (nie wiem) :)

To przy okazji jakiegoś artykuły o pożarnictwie i badaniu ilości dymu z różnych materiałów w pomieszczeniach podczas pożaru.

 

5 Węgiel to struktura złożona z duże liczby pierścieni aromatycznych= dużo sadzy przy spalaniu= smog.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Węgiel_kamienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SONY23 napisał:

Coś nowego ? To skąd u ludzi sadza w kotłach ? A na dodatek, czym niższa temperatura kotła ( niekoniecznie spalania) to tej sadzy więcej ?

 

24 minuty temu, SONY23 napisał:

Tu nie ma się co wydawać, tak po prostu jest. W dodatku chłodzona powierzchnia nie pozwala na jej późniejsze spalenie. ,,,,


Jutro muszę wcześniej wstać, więc nie mam za bardzo ochoty wdawać się w dyskusje.
Natomiast by zaprzeczyć temu co napisałeś, wstawię dwie ilustracje z mojego kotła.

 

PICT3135.jpg.d72988b2678f94958c4680aba4a572ad.jpg


Palnik retortowy i ruszta wodne (żeliwne).
Odległość pomiędzy nimi 23 cm, uwzględniając kopczyk to około 18 cm. 

 

59977638_Wykreszrejestratora_8.thumb.JPG.7916070393b5e86808ce353eacfaffa3.JPG


Wykres temperatury wody kotła oraz temperatury gazów spalinowych w czopuchu.
Na takich parametrach pracował kiedyś u mnie kocioł z wymiennikiem żeliwnym.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zizi napisał:

Aromatyczne to już są gotowe sześciokąty, tylko się muszą za rączki złapać.

No to jak zrobić aby się "rozpadły" np na pół albo na cztery / osiem / szesnaście części?

@Andrzej_M_ ja swój też tak prowadzę (podobnie) ale siarka mi blachę zżera. PS. trza tam było garnek (wiadro) z nierdzewki do góry dnem powiesić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.