Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uni Duo R 15 Kw


TommekG

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym palić drzewem w tym piecu mam trochę darmowego drzewa. Dostałem informację taką że przy paleniu drzewem muszę wyłączyć PID albo wyjąć czujnik temperatury spalin żeby go nie ugotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszałeś .Drewno ma długi płomień i faktycznie możesz usmażyć czujnik.

Tak na marginesie. Drzewa rosną w lesie , a palisz drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik najlepiej wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mój znajomy latem pali drewnem tylko, że inny piec, ale ster tech st-570. Nic nie wyciąga czujników. Pali w pid tylko w sterowniku aktywuje "palenie na ruszcie" czy coś takiego :) Normalnie sterownik moduluje dmuchawą i fajnie się pali. Palnik ma ekoenergia. Czysci palnik, nadmuch idzie przez palnik.

Czyli coś takiego :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjął czujnik, u mnie (na innym kotle), przy eko spaliny max 150*C, a z drewnem na ruszcie ponad 350*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego w swoim smieciuchu nie wyciagalem. Byly proby (przygody) utylizacji drewna na ruszcie. Jak temperatura w czopuchu przekroczyla 500C to na wyswietlaczy temp. spalin pojawil sie wykrzyknik. Po resecie wrocilo do normy. Nie polecam palenia w "automacie" na ruszcie czyli z wentylatorem. Zadymicie tylko cala okolice. Aha. doskrobac pozniej kociol ze smoly - wspolczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, znajomy teraz będzie 3 sezon letni tak palił. I cały czas w pidzie. Jak zbyt wysoka temp. spalin to dmuchawa zwalnia. Piec kotlon i ster tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem również drewnem w moim kociołku,co pozostało po starym piecu ,temp.na czujniku ponad 460 stopni i działa do dziś, paliłem w pid ,trochę się kocioł osmolił ale jak dostał czadu na ekogroszku to wszystko spadlo i kociołek czysty, wybór należy do ciebie czy wyjąć czujnik,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
9 godzin temu, TommekG napisał:

Chciałbym palić drzewem w tym piecu mam trochę darmowego drzewa. Dostałem informację taką że przy paleniu drzewem muszę wyłączyć PID albo wyjąć czujnik temperatury spalin żeby go nie ugotować.

Tak. najlepiej wyjac, zeby nie ogladac tej utylizacji drewna. 

1 minutę temu, segal21 napisał:

Paliłem również drewnem w moim kociołku,co pozostało po starym piecu ,temp.na czujniku ponad 460 stopni i działa do dziś, paliłem w pid ,trochę się kocioł osmolił ale jak dostał czadu na ekogroszku to wszystko spadlo i kociołek czysty, wybór należy do ciebie czy wyjąć czujnik,pozdrawiam.

To proszenie sie o tragedie. No i gratuluje dobrego samopoczucia. Troche wieksza ilosc sadzy w kominie i pa pa. Co do sadzy. Ulega samozaplonowi przy 400 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się kolega myli, komin był wyczyszczony przed paleniem i po zakonczeniu palenia drewnm również było bardzo mało sadzy a paliłem ponad 5 miesięcy i się nic nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To bardzo dobrze, ze sie nic nie stalo. Tylko jaki sens ma grzanie spalin do 460 stopni? Przy temp spalin 250 stopni strata kominowa moze wyniesc do 50%. Zaleznie od nadmiaru powietrza. Dla 460 stopni jeszcze nikt nie opracowal tabeli. Ognisko rozpalone w lesie bedzia dzialalo z wieksza sprawnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura była chwilowa jak było rozpalane ,później w granicach 150stopni ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.