Skocz do zawartości
IGNOROWANY

duze spalanie


anetaiadam

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.01.2019 o 21:52, Heiztechnik napisał:

Proponuję abyś zastosował RCK - regulator ciągu kominowego

Ale za darmo? Jeśli tak to kolega chętnie skorzysta, jeśli nie to nim coś pan każe dokupić to lepiej by było, gdyby zaproponował pan jakiekolwiek ustawienie pieca, bo inaczej brzmi to komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
W dniu 8.02.2019 o 08:39, tradycyjny napisał:

RCK nie może być instalowany w kotłach z dmuchawą.

Od kiedy?

W dniu 2.02.2019 o 13:03, anetaiadam napisał:

A jaki polecasz visitor1230

Kupuje ze Stelmetu. Tani nie jest. Zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naturalnym ciągy gdyby coś poszło nie tak, komin ulegnie awarii, nie wiem zatka się, to teroerycznie kocioł zgaśnie, przy dmuchawie z taką klapką nie byłbym taki pewny. Zresztą RCK jest zaprojektowane dla kominów działających w podciśnieniu, a mając dmuchawę w kotle tworzyny nadciśnienei. Osobiście nie odważyłbym się montować takiego urządzenia przy dmuchawie, ciekaw też jestem który kominarz by odebrał taką instalację, to chyba podchodzi pod jakiś paragraf już. 

 

No chyba, że pisaliście o regulatorze ciągu polamar, który montuje się na wylocie z komina, ale to powinno być podkreślone w dyskusji. 

 

https://www.darco.com.pl/download/gfx/darco/sklep_kategorie/82/pliki/pl/14-2013-rcorco-exrcprcwrcr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "dmuchawa w kotle" co masz na myśli?  Wentylator wyciągowy? Zachodnie kotły mają dodatkowo presosta spalin, który bada ciąg kominowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 godzin temu, tradycyjny napisał:

 ciekaw też jestem który kominarz by odebrał taką instalację, to chyba podchodzi pod jakiś paragraf już.

To może kolega znalazłby ten paragraf, bo nie wiem czy nie igram z prawem. Być może już sobie wyznacze datę sprawy w sądzie :) 

A tak na marginesie :

Temat nie jest o RCK :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @eliks  Myślałem o dmuchawie czyli wentylatorze nadmuchowym, ale nie wydaje mi się żeby to robiło w tym przypadku rożnicę, chociaż jeśli zainstalujemy wentuyator wyciągowy na wylocie z komina, tego typu. https://kotly.com.pl/produkty_pliki/WWSK/WWSK-INSTRUKCJA-pelna.pdf to teoretycznie spełniamy warunki, bo urządzenie tworzy podciśnienie. 

Pretostat spalin? NIe wiem, nei słyszałem jak to działa?

@Trener40 to jest te polskie wiem lepiej niż mówią przepisy czy producent, a potem zaczadzenia, albo kocioł wybuchnie, bo był zainstalowany w układzie zamkniętym bez odpowednich zabezpieczeń. Twoja sprawa co zrobisz z tą wiedzą jako kominiarz. 

Wrzuciłem kartę katologową produktu żeby skończyć tę dyskuję, tam jest jasno napisane w jakich warunkach można stosować RCK. NIe moja wina, ze co chwile ktoś próbuje udownić, że nie ma problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię teraz na przykładzie swojego kotła. Posiada jak każda wloska konstrukcja wbudowany wentylator wyciagowy i presostat spalin,  który monitoruje ciąg kominowy. Nie ma problemu żeby założyć rck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.