Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zamontować palnik na pellet w tym piecu - optima komfort


granata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam taki piec o mocy 10kW: https://www.defro.pl/p,60,optima-komfort-a.html?idk=3

i taki zestaw z palnikiem, zasobnikiem i sterownikiem: https://wojciechowski.co.pl/kostrzewa-platinum-bio-24-kw-palnik-na-pelet-p-4592.html

Jak to połączyć, żeby działało?

Zamiast których drzwiczek ma być palnik? 

i najtrudniejsze: skąd te drzwiczki wziąć?

Producent nie robi nic na zamówienie. Instalatorzy tylko wywracają oczami i kręcą głową. Nikt tego nie chce zrobić. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje trzeba by wyciągnąć drzwi górne aby mieć dostęp do popiołu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W górne dało by się założyć ale potem trzeba chyba zrobić przegrodę od drugiego wymiennika w dół ala taki dolniak aby ruszta wodne też odbierały część ciepła bo szkoda wyrzucac spaliny 200 czy ta 300 stopni do komina , trzeba wyciągnąć to ciepło całym wymiennikiem jaki tam jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pare filmów na youtube jak maja poprzerabiane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WStawiasz normalnie w dolne drzwiczki i bez problemu popiół będzie spadał przez ruszt wodny do popielnika. Sprawa jest jeszcze taka że nie wiem jak się kupuje sam palnik od kostrzewy ale jak się ma kocioł np. Na pelet to większa ingerencja w ustawienia skutkuje wezwanie serwisu i dodatkowe koszta bo kodów nikt ci nie poda. Moim zdanie lepiej zastosować pellasa x i po kłopocie ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety taki palnik musi iść w dolne drzwiczki, a do czyszczenia kotła trzeba go wyciągać. Jednak przy pelecie nie ma za dużo popiołu więc i jeśli peleton jest dobrej jakości możliwe że raz na miesiąc wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam już ten palnik. Można powiedzieć, dostałem w prezencie - używany, ale działa. Chciałem chociaż z ciekawości go podpiąć pod mój kocioł i zobaczyć jak to się sprawdzi. Najlepiej tak, żeby w razie czego można było z powrotem założyć stare drzwiczki i palić węglem jak do tej pory.

A nie orientujecie się kto na śląsku jest w stanie zrobić drzwiczki do Defro, żeby ten palnik się dało zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś kiepsko to widzę. Ten palnik jest bardzo ciężki, z 15kg. Nie wiem czy widziałeś drzwiczki od Defro. One z zewnątrz są bardzo cienkie.

Tu by trzeba było solidny kawał blachy, żeby do niej przykręcić palnik (2 śruby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja kupowałem palnik biopell 3 w defro. Za niewielką kasę zrobili mi nowe drzwiczki z miejscem na palnik. I jestem bardzo zadowolony z palnika :) Zdjecie z drzwiczkami.

 

IMG_20180125_175654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przerobiony sas solid na palnik defro. I też super defro dorobilło flansze maskujacą oraz montażową palnika

IMG_20180905_214245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Defro napisali, że nie robią żadnych części na zamówienie.

Napiszę do Kostrzewy, w końcu to ich palnik. Może coś wymyślą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widać wszystko zamawiałem w defro i bardzo sprawnie to poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma wymiary drzwiczek dolnych z Defro Optima Komfort 10kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.