Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpalanie pieca na ekogroszek


5grushek

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł na automatyczne rozpalanie pieca na ekogroszek? Takiego z podajnikiem? Bo to ich największa wada, nie można ich rozpalać jak pelletowców. I gdyby tę wadę wyeliminować, piece byłyby oszczędniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to gasić, żeby zachowywał się jak piece na pellet. I był bardziej oszczędny. Wiem że były próby, chyba Kostrzewa próbował coś z grzałką, ale to była nieudana próba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal-fach ma w swojej ofercie kotły z zapalarką. Osobno tego nie sprzedają tylko razem z kotlem. Palnik to ekoenergia i do tego wpuszczona jest grzałka do komory powietrznej (jeśli dobrze kojarzę, bo sam tego kotła nie mam). Przydatne tylko w okresach przejściowych oraz jak ktoś grzeje wodę kotłem

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, żeby palić optymalnie i nie dusić paleniska. Oczywiście mamy też straty na buforach, ale też mamy przy braku buforów, pracę na min. mocy. Łatwiej jest opanować piec na mocach większych niż minimalnych. Podsumowując:

  • każdy piec - paliwo stałe z jest przewymiarowany bez buforów :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, posiadam zapalarkę w kotle Defro, jest to bardzo dobra sprawa do grzania wody cwu latem, duże oszczędzanie opalu, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,90kg ...... + parę kWh do rachunku :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mają zapalarkę w Defro Sigma (3ci sezon). Sprawdza się genialnie w okresach przejściowych. Dopłata do niej wtedy to koło 1100zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, YaroXylen napisał:

3,90kg .

Ja miałem rekord 3 kg.

IMG_0830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mafik napisał:

A ja latem grzeję bojler prądem i mnie to kosztuje ok. 70-80zł m-cznie

Chyba taki pięcio litrowy. 

Bojler 120L, który będzie tylko dogrzewany bez odbioru wody ma ok 1.5 KWh strat na dobę co daje ok 33 zł na miesiąc, a co dopiero mówić gdy pobierana jest z niego woda. No chyba, że ktoś myje się w łyżce wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler 100L - w domu 4 dorosłe osoby + 2 małych dzieci, codziennie kąpiel w wannie i u rodziców codziennie prysznic, ciepłą wodę używamy również do mycia naczyń i codziennej toalety, gdyby komuś przyszło na myśl że może podgrzewam na płycie do mycia. Ludziska ja to liczyłem kilka razy i poprostu grzanie CWU latem mi się nie opłaca. Bojler grzeję na taryfie "nocnej", w nocy 22-6 i w dzień 14-16 + cały weekend, żeby nie było tak pięknie to poza strefą mam drożej niż standardowa taryfa, ale ze znajomą z PGE liczyłem to 2 razy i w takiej postaci wychodzi najtaniej. Za cały dom zimą gdy chodzi piec płacę rachunki rzędu 210-220zł m-cznie, gdy grzeję bojler prądem to rachunki wynoszą max. 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ktoś życzenie mogę podesłać FV z PGE z całego roku niech oceni ten fenomen i żeby nie było że za tą kwotę chodzi tylko bojler, w domu są 2 oddzielne kuchnie, 2 pralki i mnóstwo sprzętu i raczej nie oszczędzamy na prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mafik napisał:

Ludziska ja to liczyłem kilka razy i poprostu grzanie CWU latem mi się nie opłaca. 

Ale zimą CWU dogrzewasz kotłem? 

Jezeli tak, to z Twojego wyliczenia jest to nieopłacalne, gdyż jak ludzie piszą, to groszku potrzeba ok 4kg/ dobę, co w rezultacie daje ponad 100 kg /30dni, a to już daje kwotę ok 100 zł albo i więcej, bo chyba nie sądzisz, że jak grzejesz chatę zima, to CWU jest za free. 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.