Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpalanie pieca na ekogroszek


5grushek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ma ktoś pomysł na automatyczne rozpalanie pieca na ekogroszek? Takiego z podajnikiem? Bo to ich największa wada, nie można ich rozpalać jak pelletowców. I gdyby tę wadę wyeliminować, piece byłyby oszczędniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu.

Opublikowano

A po co gasić, jak raz zapalisz na jesień to musisz ustawić tak żeby nie gasło do wiosny :)

Opublikowano

Po to gasić, żeby zachowywał się jak piece na pellet. I był bardziej oszczędny. Wiem że były próby, chyba Kostrzewa próbował coś z grzałką, ale to była nieudana próba.

Opublikowano

Metal-fach ma w swojej ofercie kotły z zapalarką. Osobno tego nie sprzedają tylko razem z kotlem. Palnik to ekoenergia i do tego wpuszczona jest grzałka do komory powietrznej (jeśli dobrze kojarzę, bo sam tego kotła nie mam). Przydatne tylko w okresach przejściowych oraz jak ktoś grzeje wodę kotłem

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

To są zapalarki do pelletu, a mi chodzi o rozpalanie ekogroszku. Automatyczne rozpalanie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Opublikowano

No widzę że nie sprawdziłeś, więc sprawdź, ekoenergia to palnik węglowy. Ta zapalarka działa tak jak w pellecie ale to nie ta moc. Do pelletu są o wiele słabsze.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Defro miał także kotły z zapalarką ale czy te nowe 5 klasy to mają to nie wiem. W sterowniku jest opcja zapalarki więc może i można dokupić tylko po co? 

Opublikowano

Po to, żeby palić optymalnie i nie dusić paleniska. Oczywiście mamy też straty na buforach, ale też mamy przy braku buforów, pracę na min. mocy. Łatwiej jest opanować piec na mocach większych niż minimalnych. Podsumowując:

  • każdy piec - paliwo stałe z jest przewymiarowany bez buforów :-)
Opublikowano

Oszczędzimy jak już ale mało prawdopodobne znowusz stracimy na prądzie bo zapalarka chwile potrzebuje żeby rozpalić węgiel. Tak jak koledzy mówią jeszcze z buforem może by przeszło ale wydaje.mi się że przy groszku to szybko szlak trafi zapalarke.

 

Opublikowano

Witam kolegów, posiadam zapalarkę w kotle Defro, jest to bardzo dobra sprawa do grzania wody cwu latem, duże oszczędzanie opalu, pozdrawiam.

Opublikowano

3,90kg ...... + parę kWh do rachunku :))

Yaro

Opublikowano

Rodzice mają zapalarkę w Defro Sigma (3ci sezon). Sprawdza się genialnie w okresach przejściowych. Dopłata do niej wtedy to koło 1100zł .

Opublikowano

 

9 godzin temu, YaroXylen napisał:

3,90kg .

Ja miałem rekord 3 kg.

IMG_0830.jpg

Opublikowano
15 godzin temu, mafik napisał:

A ja latem grzeję bojler prądem i mnie to kosztuje ok. 70-80zł m-cznie

Chyba taki pięcio litrowy. 

Bojler 120L, który będzie tylko dogrzewany bez odbioru wody ma ok 1.5 KWh strat na dobę co daje ok 33 zł na miesiąc, a co dopiero mówić gdy pobierana jest z niego woda. No chyba, że ktoś myje się w łyżce wody. 

Opublikowano

No skoro wiesz lepiej niż ja ile płacę i ile zużywam to gratulacje!! Albo mi PGE rekompensuje pół faktury i biorą to na siebie, żebym miał tanio, jeśli tak to Brawo Oni!!

Opublikowano

Bojler 100L - w domu 4 dorosłe osoby + 2 małych dzieci, codziennie kąpiel w wannie i u rodziców codziennie prysznic, ciepłą wodę używamy również do mycia naczyń i codziennej toalety, gdyby komuś przyszło na myśl że może podgrzewam na płycie do mycia. Ludziska ja to liczyłem kilka razy i poprostu grzanie CWU latem mi się nie opłaca. Bojler grzeję na taryfie "nocnej", w nocy 22-6 i w dzień 14-16 + cały weekend, żeby nie było tak pięknie to poza strefą mam drożej niż standardowa taryfa, ale ze znajomą z PGE liczyłem to 2 razy i w takiej postaci wychodzi najtaniej. Za cały dom zimą gdy chodzi piec płacę rachunki rzędu 210-220zł m-cznie, gdy grzeję bojler prądem to rachunki wynoszą max. 250zł

Opublikowano

Ja nie grzałem nigdy wody prądem więc o osobistych doświadczeniach się nie bypowiem ale kogokolwiek zapytam to nigdy nikt mi nie powiedział że przy prądzie ma taniej także twój przypadek to poprostu fenomen. 

Opublikowano

Jak ma ktoś życzenie mogę podesłać FV z PGE z całego roku niech oceni ten fenomen i żeby nie było że za tą kwotę chodzi tylko bojler, w domu są 2 oddzielne kuchnie, 2 pralki i mnóstwo sprzętu i raczej nie oszczędzamy na prądzie.

Opublikowano
3 godziny temu, mafik napisał:

Ludziska ja to liczyłem kilka razy i poprostu grzanie CWU latem mi się nie opłaca. 

Ale zimą CWU dogrzewasz kotłem? 

Jezeli tak, to z Twojego wyliczenia jest to nieopłacalne, gdyż jak ludzie piszą, to groszku potrzeba ok 4kg/ dobę, co w rezultacie daje ponad 100 kg /30dni, a to już daje kwotę ok 100 zł albo i więcej, bo chyba nie sądzisz, że jak grzejesz chatę zima, to CWU jest za free. 

Pozdrawiam. 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.