Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lepsze spalanie od strony dmuchawy???


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaklejalem niektore dolne dziurki powietrza oproti nedopalacej stronie i jest liepijej.Powietrze jest bardziej zrównoważone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie pozaślepiasz bo tam nie masz otworów pojedynczych, koledzy pewnie mają inne palniki z otworkami i niektóre zaślepiają.

Tutaj są takie szerokie kanały tak jak pokazałeś na zdjęciu, mam taki sam palnik i ten sam problem co Ty.

Jedyna opcja to zwęzić te kanały o kilka mm jakimś silikonem

U mnie wszystko powyżej obrotów 35% z przesłoną na 1,5cm wypala bardziej od podajnika, dlatego mam na 35% i nie zmieniam, a jakie masz u siebie nastawy dmuchawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasa dzięki to znaczy wyjmę retortę i otwory te od strony dmuchawy pozaklejam
A korona ma wszystkie wycięcia jednakowe czy w którymś miejscu jest poszerzona tak jak by bez jednej dziury do nadmuchu?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie musisz wyjmować retorty . Wystarczy , że wygasisz kocioł  , wypchniesz żar  , wybierzesz groch i pogimnastykujesz się z otworami - zwęzisz ,zakleisz itp. 

Po zakończonej operacji odczekasz ze 2 godz. lub wysuszysz uszczelniacz wysokotemperaturowy suszarką ,opalarką  i jazda. Jak przesadzisz w jedną lub w drugą stronę to musisz to poprawić. Wtedy podobnie - jak za mało zakleiłeś to dokleisz , jak za dużo  - wiertłem w uchwycie , skrobakiem itp. ręcznie wybierzesz naddatek. 

Efekt będzie dopiero ,  jak na całej powierzchni paleniska będzie powietrza adekwatnie do zapotrzebowania na nie.  Zdążyłem zapomnieć  ale w tym podajniku  ślimak chyba nie ma przeciwzwoju. Jeżeli jednak ma , to na efekty musisz poczekać chociaż dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz przez noc jak teraz będzie, powiem Ci że kiepski ten palnik do opanowania, ja latem będę chciał te kanały delikatnie zawęzić od strony ślimaka bo ewidentnie wiatr ma problem żeby dojść od drugiej strony a od przodu lepiej wypala, trzeba się idealnie wbić z ustawieniem. Wczoraj uchyliłem trochę więcej przesłonę bo miałem troche niedopału, ale dostawał więcej wiatru i od strony ślimaka zaczął się kopiec zapadać, więc wróciłem do poprzedniego stanu dodałem 1s do przerwy i jeszcze nie dopala do końca, ale więcej nie mogę wydłużać bo zaczyna mieć problem z osiągnięciem zadanej, więc idealnych nastawów nigdy nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kocioł? Ja mam Defro Eko Duo ale chyba Defro już tego palnika nie stosuje, ogólnie to mam trochę żal do instalatora że mi go zamontował, nie dość że za duży to jeszcze dosyć stara konstrukcja, sterownik bez PID, a wywaliłem prawie 13 tysia z montażem, do siebie też mam trochę żal bo najpierw powinienem sie tu zalogować i się poradzić, a nie na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.