Skocz do zawartości
piop

Zbiornik solarny + CO grawitacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Właśnie dostałem umowę z dofinansowaniem na solary, w ciągu najbliższych miesięcy mają zakładać. Jeszcze "analizy warunków technicznych" nie było a urzędnicy już wiedzą że to będą 2 kolektory (płaskie) i zbiornik 250L (z nierdzewki z dwiema wężownicami).

Muszę zrobić miejsce na zbiornik i chciał bym dać go piętro wyżej nad kotłem, (mam teraz poziomy dwu płaszczowy, pod skosem na poddaszu stoi) a ten raczej będzie pionowy. Może ktoś się orientuje, czy solarny podłączony do CO będzie działał grawitacyjnie? No bo to tylko górna wężownica będzie, solar się do dolnej podłącza chyba. i co zrobić z dwu płaszczowym kospelem 140L prawie nowym? Podłączyć jako zapasowy czy się pozbyć (wymiana anody itd)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja z innej beczki, ile Ci tego dofinansowania zaproponowali? BO sam się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za około 4 tyś sam kupisz taki zestaw gotowy ,też jestem ciekawy jak to wychodzi z dofinansowaniem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dofinansowanie, to dobrze wymyślony biznes na wyciąganie pieniędzy z gmin. 

Podam przykład :

Gościu dostał dofinansowanie 50/50%. Koszt jego instalacji z solarami wyszedł ok 15000 tys., więc musiałby sam dopłacić 7500zl. 

Zgłosił się sam do tej firmy, która montuje kolektory pomijając dofinansowanie i ten sam zestaw założyli za ok 6 tys. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny dylemat, czy możliwe jest podpięcie nowego zbiornika aby kocioł ogrzewał wodę w pionowym bojlerze w zimie grawitacyjnie? Dotychczasowy bojler 140l chciałbym zostawić.

W dniu 26.12.2018 o 11:41, Trener40 napisał:

przykład :

Gościu dostał dofinansowanie 50/50%. Koszt jego instalacji z solarami wyszedł ok 15000 tys., więc musiałby sam dopłacić 7500zl. 

Zgłosił się sam do tej firmy, która montuje kolektory pomijając dofinansowanie i ten sam zestaw założyli za ok 6 tys.

Dopłatami z gminy poniżej 70% nie ma co się zajmować,chyba,że ktoś nie ma gazu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi