Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik solarny + CO grawitacyjne


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Właśnie dostałem umowę z dofinansowaniem na solary, w ciągu najbliższych miesięcy mają zakładać. Jeszcze "analizy warunków technicznych" nie było a urzędnicy już wiedzą że to będą 2 kolektory (płaskie) i zbiornik 250L (z nierdzewki z dwiema wężownicami).

Muszę zrobić miejsce na zbiornik i chciał bym dać go piętro wyżej nad kotłem, (mam teraz poziomy dwu płaszczowy, pod skosem na poddaszu stoi) a ten raczej będzie pionowy. Może ktoś się orientuje, czy solarny podłączony do CO będzie działał grawitacyjnie? No bo to tylko górna wężownica będzie, solar się do dolnej podłącza chyba. i co zrobić z dwu płaszczowym kospelem 140L prawie nowym? Podłączyć jako zapasowy czy się pozbyć (wymiana anody itd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za około 4 tyś sam kupisz taki zestaw gotowy ,też jestem ciekawy jak to wychodzi z dofinansowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowanie, to dobrze wymyślony biznes na wyciąganie pieniędzy z gmin. 

Podam przykład :

Gościu dostał dofinansowanie 50/50%. Koszt jego instalacji z solarami wyszedł ok 15000 tys., więc musiałby sam dopłacić 7500zl. 

Zgłosił się sam do tej firmy, która montuje kolektory pomijając dofinansowanie i ten sam zestaw założyli za ok 6 tys. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny dylemat, czy możliwe jest podpięcie nowego zbiornika aby kocioł ogrzewał wodę w pionowym bojlerze w zimie grawitacyjnie? Dotychczasowy bojler 140l chciałbym zostawić.

W dniu 26.12.2018 o 11:41, Trener40 napisał:

 przykład :

Gościu dostał dofinansowanie 50/50%. Koszt jego instalacji z solarami wyszedł ok 15000 tys., więc musiałby sam dopłacić 7500zl. 

Zgłosił się sam do tej firmy, która montuje kolektory pomijając dofinansowanie i ten sam zestaw założyli za ok 6 tys.

Dopłatami z gminy poniżej 70% nie ma co się zajmować,chyba,że ktoś nie ma gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciągle czekam na montaż. Gazu nie mam. W tym roku położyli na ulicy, samo wykonanie przyłącza +-10tyś.

Wkład własny na solary u mnie ma wynieść około 1700zł.

Sam zbiornik 250L inox z 2 wężownicami to +-4000, więc nie wiem co to za zestaw by był za 4k.

 

Oferta przetargowa to 2.750.000,-  na 225 instalacji solarnych,  50szt na 2 kolektory, 165 na 3 kolektory,  10 na 4 kolektory. Chyba 4 instalacje na obiektach zabytkowych, a więc wymagają pełnego projektu budowlanego, pozwolenia na budowę itd.

Co daje średnio 12.222,- na instalację. W tym serwis, przeglądy, conajmniej jedna wymiana płynu, i szpiegowanie przez internet, na 5 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piop napisał:

Gazu nie mam. W tym roku położyli na ulicy, samo wykonanie przyłącza +-10tyś

Wow, strasznie to dziwne bo ja placilem 2350zl, za odcinek do 15metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piop napisał:

Sam zbiornik 250L inox z 2 wężownicami to +-4000,

Ładna cena , ostatnio dla jednego z klientów zamawiałem Termikę 250l, 2W to razem z transportem za 2 szt zapłaciłem 6000zł, w detalu taki bojler to koszt ok 3100zł.

np tu https://www.bojlery.pl/category/bojlery-pionowe-z-dwoma-wezownicami/1/long/name/asc/4?filter=1

Czyli ktoś kogoś wali w rogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wyceny co i za ile, patrzyłem tylko z ciekawości w sieci, ile taki zbiornik może kosztować i znalazłem w okolicach 4000. Kupując hurtem 225 sztuk to nawet z fabryki by sprzedali w rozsądnej cenie.

Na tej stronie co podałeś jest i za 3200 i za 4100,  więc +-4000 się zgadza. Zbiornik ma być w metalowej obudowie (warunki przetargu) więc raczej nie będzie to najtańszy.

@Ksieciunio

O gaz bez szczegółów ogólnie pytałem. Ale jakim cudem 2350? Chyba za samo zakopanie rury? Projekt, tyczenie, inwentaryzacja, w cenie?

Kanalizację też kładli, za odcinek 2 metry przyłącza do granicy tylko, w już wykopanej dziurze bo rurę kładli (żeby potem nie ściągać nawierzchni bo nowa, gwarancja itp) chcieli 3000,- , przy czym projekt wodociągi dały za darmo. Teoretycznie mógłbym sam nawet ją zakopać ale rura na ulicy jest na głębokości 5 metrów bo tu górka jest.

Za projekt kanalizacji od granicy do domu +-6 metrów projektant chciał 1000,  geodeta 800.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piop napisał:

@Ksieciunio

O gaz bez szczegółów ogólnie pytałem. Ale jakim cudem 2350? Chyba za samo zakopanie rury? Projekt, tyczenie, inwentaryzacja, w cenie?

W/w cena to za wykonanie przylacza o którym pisałeś, czyli poprowadzenie rury z drogi do granicy działki i postawienie skrzynki z licznikien, w cenie sa wszystkie dokumenty i pozwolenia.

Nie ma co siać herezji, później ktoś czyt i powiela blednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie to są herezje, u mnie jednak nie. Masz gaz w skrzynce na granicy, ja się pytałem o cenę na gotowo.  W sumie temat gazu mnie nie grzeje.

 

To co zrobić zbiornikiem który mam? Podłączyć jako zapasowy, wywalić, da się to sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sluchajcie 2350 to koszt przyłacza gazu do granicy działki. Od granicy do domu to: geodeta musi wytyczyc 1 koszt, projekt budowlany 2 koszt, pozwolenie na budowe to czas , przyłacze gazowe od skrzynki do domu 3 koszt, dziennik budowy i kierownik budowy 4 koszt, próba cisniniowa musi byc wykonana przez wykonawce przylącza - dokumeny,   geodeta musi na koniec zrobic inwentaryzacje 5 koszt. U mnie 15 metrow dlugosci- wyszło  około 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.