Skocz do zawartości
IGNOROWANY

25kw ekogroszek


Smolm01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem piec ekogroszek 25 kw .pow do ogrzania 200 mk.sterownik Argos ustawienia.5spod.przer18.dmuchawa50%tem żądaną 55 w podczymania mam co 12 min przed 12sek .dawka 7 i krotność 2 .moje pytanie piec mi długo dochodzi do tych 55 st (30)min puzniej podczymania od 25-40 min jak ustawić żeby szybciej doszedł do temperatury.prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mozesz podesłać jakies fotki palnika, z tego co podałeś to bardzo mocn dmuchasz, masz jakiś czujnik temp. spalin? Bo moze komin grzejesz i niebo nad domem. To że piec długo pracuje nie jest złe ale u Ciebie potem długo jest w podtrzymaniu i wtedy produkuje sadzę i pewnie ostro spada z temperatura i później musi gonić żeby dobić do zadanej i tak koło sie zamyka. Opisz dokladniej instalacje, czy dom jest ocieplony, jaki masz palnik i jaką masz histereze kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniłem ustawienia teraz mam pod 10 przerwa 50 dmuchawa 35%.brak czujnika spalin.dom jest ocieplony 20 styropian .instalacja wszystko w miedzi.bojler chyba 180 litrów.histereze mam na 1 .pomimo nowych ustawień nic się nie zmienia tylko mnie węgla spałam na tych ust 

SAVE_20181030_173028.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w domu około 20-21 st nazwę podajnika podam puzniej ale to nie batory.jest uszczelniony silikonem.groszek z lokalnego składu podobno 28kj zbiornik 140 kg ostatnio wystarczył na prawie 6 dni . muszę spróbować inny groszek może na innym piec dojdzie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to uszczelnienie to napewno jest oki bo takie dziwne smugi pod koroną są, ale odnośnie tego co na palniku to wyglada calkiem nieźle na tym zdjęciu.  Napewno do takiego metrażu i ocieplenia to twój kocioł jest sporo przywymiarowany. Zrób sobie audyt na ciepłowłasiew.pl to zobaczysz jakie masz zapotrzebowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.kolerzanki.doszłem po 3 mc do ładu że swoim kotłem nastawa pod 10 przerwa 70 dmuchawa 35 %dochodzi szybko około 16-20minustawiłem przedmuchy w podczymaniu co 3 min na 5 sek i krotność 10 czyli podaje mi groszek co 30min przez 8sek . wszystko ładnie dopalone a temp na piecu z 55 zmieniłem na 60 przez zawór idzie na dom 40 dzięki koledze kłapouchemu tylko on starał mi się pomoc pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.