Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca ekogroszek25kw


Smolm01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem piec ekogroszek 25 kw .pow do ogrzania 200 mk.sterownik Argos ustawienia.5spod.przer18.dmuchawa50%tem żądaną 55 w podczymania mam co 12 min przed 12sek .dawka 7 i krotność 2 .moje pytanie piec mi długo dochodzi do tych 55 st (30)min puzniej podczymania od 25-40 min jak ustawić żeby szybciej doszedł do temperatury.prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz w dziale kotły z podajnikiem. sensem dobrego palenia jest tak ustawienie kotła aby w ogóle nie przechodził w podtrzymanie cały czas pracował na minimalnej mocy.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prubuje ustalić co lepsze pasowały by ustawienia 15 min praca 45 pod.a jak piec by cały czas chodził to na jakich ustawieniach?trochę racji masz ale sam dźwięk zmijki mnie irytuje a zużycie paliwa chyba też większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie większe! Najbardziej marnuje się paliwo na postoju. Palenie nawet z niewielką mocą jest lepsze niż stanie i dymienie. To nie jest zasypowiec, gdzie dobre spalanie jest tylko na pełnej mocy, tutaj może być płomień jak w świeczce a nadal paliwo może być spalane przyzwoicie. Źle jest wtedy jak ten płomień znika, na postoju.

Do dźwięków podajnika albo się trzeba przyzwyczaić, albo sprawdzić czy coś nie wymaga tam serwisu jeśli hałasuje za bardzo, albo przejść na gaz – tam jest cicho, czysto i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nastawy proponujesz spróbuję.mysle co by się stało jakby ustawić nie w sekundach tylko w min np 1minpodaw 5minprzerwy zawsze mniej chałasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo co sądzicie o nastawach w min np 1pod 3 min przerwa?jak piec wtedy szybko dojdzie .a wracając do tematu planuje dziś moje ustawienia zostawić tylko w podczymania zrobić co 8 min podawanie dawki 5sek i 20 sek dmuchanie myślę że piec będzie długo w podczymaniu a w pracy szybko dojdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z tym podczymanie jak wyrzekł napisałem narazie wkurza mnie ta praca że chodzi między 25-35min wiem że dobre ustawienia to praca 15pod40do60min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.