Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Właściwy wybór koła gazowego co wybrać?


RMO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat może ktoś będzie mógł mi doradzić w wyborze kotła gazowego dom 170m na całości jest podłogówka poza garażem i pomieszczeniami gospod. Grzejniki tylko w garażu w łazienkach drabinki i dwa v33 40x140 pod oknami w salonie które mają 3m wysokości i 160szer salon jest otwarty z antresolą bez syropu ma wysokość 7m i powierzchni 35m i kominek pod szczyt między tym wysokimi oknami no i jak wspominałem podłogówka, potrzebuje jakiegoś specjalnego pieca jeśli chodzi o moc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz się szarpnąć finansowo do Vaillant Eco Tec Exlusive VC-256/5-7 do tego sprzęgło hydrauliczne+moduł VR70(ewentualanie VR71 przy 3obiegach grzewczych)+zaw.3D z siłownikiem+pompa(py)do podłogówki+pompa na grzejniki.Czujnik zewnętrzny,sterowanie pogodowe wg.krzywych grzewczych.

Jak za drogo to słabsza opcja Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C +2x moduł MM100 +CW400 reszta jak u Vaillanta

Podałem modele kotłów jednofunkcyjnych zakładając że CWU będzie grzana przy pomocy zasobnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitodens 100 - W, źle sobie radzi przy 100% podłogówki ( kocioł ma zbyt niską modulację i może taktować). Poza tym Vitodens 200 ma bardzo dobrą regulację pogodową. Można bardzo fajnie ustawić krzywą grzewczą. Ogólnie menu jest łatwiejsze w obsłudze. Sterowanie wi-fi w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.