Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPK LUX, DEFRO AGRO DUO UNI R 20 KW


Barto216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Potrzebuję porady w temacie sterownika SPK LUX. Zakupiłem sterownik parę dni temu i zawiesiłem go sobie już na ścianie ale teraz zostaje mi aktywacja tego sterownika na sterowniku głównym k1pv4 o ile dobrze pamiętam. Brat napisał mi, że go już aktywował i działa dobrze ale wolałbym się upewnić czy rzeczywiście tak jest i zasięgnąć porady specjalistów w tym temacie. Proszę o wszelkie porady gdzie ten sterownik aktywować i jak to zrobić żebym mógł sobie ustalić czy brat zrobił to dobrze. I o co chodzi z tą wartością -10 stopni przy piecu? 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!

received_326432881472092.jpeg

received_1250023645138847.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już nie pamiętam jak to się go uruchamia ale na pewno jest to opisane w instrukcji. A to -10 to masz ustawione sterowanie kotłem co jest nie bardzo ekonomiczne. Lepiej ustawić sterowanie mieszaczem. A działa to tak że jak ten panel zgłosi do pieca że pomieszczenia masz nagrzane do zadanej temp to teraz obniża temperaturę kotła o 10 st i pewnie piec się odstawi i będzie się kisił. lepiej właśnie ustawić sterowanie na mieszacz, bo w takim układzie będzie obniżać temp która idzie na dom jak będą pomieszczenia dogrzane , a jak temp w pomieszczeniach spadnie to znów otworzy zawór i wyrówna temp.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jeśli już ci wyświetla obniżenie temperatury to wszystko działa że sobą dobrze tylko przestaw żeby panel pokojowy sterował mieszaczem a nie kotłem. Instrukcja sterownika w dłoń i wszystko się wyjaśni.

 

 

I czemu jedziesz na manualnych nastawach jak masz PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady kolejny raz. Wiem na pewno, ze pomozecie. Mam problem teraz taki z tym kociolkiem co wyzej. Zadana temp jaka ma to 65 stopni, pale groszkiem "Wesoła" z siemianowic śląskich. Czasami dorzucam do komory spalania 2 kawali dęba lub sliwki zeby wiadomo kociolek sobie troszkę podgonil i tym samym nie bral groszku. Temp skacze do np 71 stopni lub wyzej utrzymuje się pare minut po czym dokladnie w 5 min spada do roznych wartosci najgorzej bylo do 51 stopni gdzie histereza kotla jest ustawiona na 2 a temp kotla zadana jak wyzej napisalem to 65 stopni. Dodam iz ogrzewam jak narazie tylko dom bez bojlera. Na sterowniku pokojowym mam ustawione 18 C a sterownik to SPK LUX jak wyzej. Mam pare pomyslów dlaczego tak się dzieje ale wole zapytac specjalistow. Jesli cos zle robie to proszę poprawcie mnie bo mam ten piec od miesiąca dlatego tak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za wszystkie porady! Pozdrawiam

 

20181120_155239.jpg

20181120_155234.jpg

20181120_155329.jpg

20181120_160423.jpg

20181120_155202.jpg

20181120_155211.jpg

20181120_155207.jpg

20181120_155216.jpg

20181120_155231.jpg

20181120_155221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.