Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalowy Czy żeliwny?


Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś napisać

 

- jaką kwotę przeznaczasz na zakup kotła ?

- czy ma być z dolnym, czy górnym spalaniem ?

- ruszt ruchomy, czy stały / wodny, czy żeliwny ?

- z poziomymi, czy pionowymi półkami wymiennika ?

- z nadmuchem i elektronicznym sterowaniem, czy tylko z miarkownikiem ciągu lub bez niczego ?

 

Myślę, że jak się precyzyjniej określisz swoje wymagania, wtedy szybciej ktoś (sprzedawca) udzieli Ci konkretnej odpowiedzi :)

 

 

 

Pozdrawiam dolnych i górnych palaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od niedawna odwiedzam to przydatne niewątpliwie forum dla osób nie zdecydowanych co do wyboru rodzaju pieca czy sposobu ogrzewania domu. W moim przypadku chciałbym uzyskac mozliwie jak najwięcej informacji sprawdzonych w tzw "praniu" nt korzysci i niedogodności uzytkowania pieca stalowego i żeliwnego.Osobiście uważam po dotychczasowej lekturze postów związanych np. z elektronika sterowania poszczególnych modeli piecy, ze im mniej tej elektroniki tym łatwiej wyczuć piec. Dlatego też interesuje mnie jak najmniejszy koszt połaczony z możliwie jak najlepszą efektywnościa ogrzania domu piecem na paliwo stałe:

-kwota na piec nie powinna przekroczyć 5000,00PLN

-zalety i wady piecy z dolnym oraz górnym spalaniem

-ruszt ruchomy czy stały, wodny czy zeliwny- zalety i wady takich rozwiazań

-dlaczego wazne jest czy półki wymiennika są poziome czy też pionowe

-sprawdzony model pieca w podstawowej najprostszej wersji z możliwością rozbudowy do max "wypasionej " wersji

no i oczywiscie wasze informacje nt serwisu i jego rzetelności w rejonach kraju gdzie mieszkacie.

Bedę bardzo wdzięczny jeśli ktos podejmie się odpowiedzi mam nadzieje prawdziwych na moje pytania.

Pozdrawiam wszystkich borykających się z tym odwiecznym problemem jak ogrzewac dom w tym mało przewidywalnym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.