Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe docieplenie


ArtD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowy, ale potrzebuję pomocy. Przymierzam się do kupienia domu. 6 lat temu miał robioną elewację. Wewnątrz na rogach ścian dostrzegalny jest grzyb. Zrobiłem termowizję i największe różnice są w miejscach łączenia ścian ze stropem i na wieńcach. Stropodach był docieplony i zaizolowany. Czy sensownym jest doklejenie warstwy styropianu do obecnej elewacji wyłącznie na szerokości wieńca/nadproży z  marginesem i podłączenie rekuperacji kompaktowej w miejscu mostka? Problem dotyczy dwóch pomieszczeń. Nie jestem budowlańcem i wiedzy zbyt dużej nie mam więc proszę o wyrozumiałość i poradę. 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 kolega @ArtD napisał że grzyb znajduje się na ścianach wewnętrznych a nie zewnętrznych.

 

Nie napisałeś  jaka jest obecnie grubość ocieplenia i jaka jest planowana.

Teoretycznie można docieplić do istniejącego ocieplenia, ale moim zdaniem nie powinno się docieplać na zatynkowane poprzednie ocieplenie,ponieważ nie wiadomo jak wytrzymała jest pierwsza warstwa ocieplenia łącznie z zaprawą i tynkiem,ale to moje zdanie

Taka zabawa  wymaga  porządnego wymycia elewacji,zagruntowania dokładnego przyklejenia styropianu

(na grzebień)  oraz kolejnego dodatkowego kołkowania.

 

W tym domu jest za słaba lub wcale nie ma wcale wentylacji w tych pomieszczeniach skoro pojawił się grzyb na ścianach wewnętrznych i nie wiemy czy te pokoje były lub są ogrzewane.

Gdzie znajdują się i czy są kratki wentylacyjne?

Jeżeli są kratki  np. w łazience, kuchni to powinno pomóc zamontowanie nawiewników w oknach i podcięcie wszystkich drzwi w domu 2-2,5 cm od podłogi.(nie dotyczy drzwi wejściowych).

I co ważne utrzymanie stałej dodatniej temperatury w tych pomieszczeniach.

Co do rekuperacji kompaktowej (ściennej) to się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam

plasticfun

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.