Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla draco bio spalanie


tomekgtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie..mam taki kocio jak w tytule 12kw i martwi mnie trochę spalanie..mamy teraz plusówa temperaturę a w sobotę od 9 do 19 w niedzielę spalił dobre 2 worki peletu..dom 135 m wszędzie podłogowka i ogrzewam na razie tylko dół góra odcięta całkowicie..piec niby ustawił mi serwis da się coś z tym spalaniem zrobić bo wydaje mi się za duże :-/ a jak u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamontowane  czujniki zewnętrzny, pokojowy ? Mierzyłeś ciąg kominowy ? Kiedyś serwisant zwracał mi uwagę na ułożenie płyt szamotowych, też mogą mieć wpływa na spalania, weź pod uwagę, że przy wygrzewaniu budynku kocioł może spalić więcej niż jak już wszystko będzie wygrzane. Wrzuć jakieś fotki instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam draco 15 i powierzchnię taką samą, ogrzewam cały dom.Na start połknął dużo. Dom wychłodził się do 18 stopni, plus zimna woda w instalacji . Odpalałem piec w niedzielę o 22.00 to do środowego poranka poszło 75 kg , generalnie od niedzieli, od rozruchu od 22.00 do następnej niedzieli rano poszło równe 150kg. Odpalałem sam, dostałem ustawienia, czekam , ma przyjść sprawdzić czy Wszystko ok i podbić gwarancję. Mam regulator pokojowy techa i czujnik pogodowy. Tylko zwykle zeberkowe grzejniki aluminiowe jako jeden obwód, plus CWU . Od tamtego poranka niedzielnego gdy skończył mu się tamten zasobnik (pellet iglasty maximer 5 i Olczyk 5 x) zasypalem dębowy (970zł din plus) i dziś niedziela a na moje oko , jeszcze na dziś i jutro wystarczy.  U Ciebie trochę sporo idzie ale może przez niewygrzany dom. Ważyłeś  ty lub serwisant pellet? Jaką masz zadaną temperaturę, kotła czy wg regulatora pokojowego? Jaka temp  w domu? Nie napisałeś czy masz bufor i od kiedy palisz pelletem. U mnie noc 21,8 a dzień 23 od 6.30 do 22.00 . Ostatnio były mega ciepłe dni jak na listopad był taki dzień że nawet się raz nie załączył bo hizteryza 1 stopień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy dobrze płyty ceramiczne ułożyłem, dokumentacji full a o tym ani słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Założyłem regulator ciągu, czujnik pogodowy, czujki w pokojach..ogrzewam tylko parter góra na razie oddzielona i wyłączona czeka na ocieplenie..był serwisant i niby wszystko ustawione ok piec temperaturę dobiera sam..w pokojach ustawione koło 23 a i tak pokazuje tylko 21.5 max i wyżej nie idzie..a piec zjadł ostatnio 150 kg w 6 dni..wydaje mi się że takie spalanie było by nie opłacalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tekla draco D Bio 15 kw od 1,5 tygodnia. Dom 100 metrow poniemiecki nieocieplony ale z grubymi scianami. Podloga ocieplona 10cm styropian. Owszem.jeszcze sie dogrzewa ale spalanie kosmiczne 30-35 kg na dobe tetaz przy 0 stopni. Wie ktos jakie sa kody na ustawienia serwisanta w tym nowszym dotykowym sterowniku bo chyba cos tam mam najeb... bo te spalanie tonjakas masakra ? Niby serwisant był na odpaleniu ale to taki typ z ktorym ciezko sie bylo dogadac i nie wiem czy na pewno wszystko jest ustawione dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ocieplony 20 okna 3 szyby wszędzie podłogowka i drabinki w łazienkach z obwodu podłogowki .. Ostatnio był serwisant założył czujnik pogody i regulator ciągu niby wszystko ustawione ok..pale już ze 2 miesiące nie licząc wygrzewania podłogi..i po sprawdzeniu spalił 150 kg w 6 dni kocioł draco bio 12 kw z osobnym zbiornikiem na paliwo..pale peletem olczyk i wszystko spala elegancko i się nagrzewa i sam wyłącza..wodę ustawiona na 45 ale mało korzystam jeszcze nie mieszkam..ogrzewam na razie tylko parter góra odcięta i nie ogrzewana czeka na wełnę..w pokojach osobne sterowniki sterujące rozdzielaczem nie przez piec temperatura zadana większą a na grzewa się tylko do max 21.5 o co chodzi ..nastawy

PALNIK

Pow .min (20%) 55

Pow max (100%) 70

Podawanie max 2.5 

Moc min 50

Moc max 100

Próg foto 30

Test paliwa 44

Wartość opałowa 5.1

Tlen min 14.0

Tlen max 8.0

Dawka startowa 15s 

Maks.czas pracy 2h 

Interwal podawania 20s 

OGRZEWANIE 

Temp komfort 23

Program stały

Temp ekonom 19

Histereza 0.2

Temp zadana 60

Temp - 20.   38

Temp 0.       36

Temp 10.     32

KOCIOŁ

Temp.min pomp 45 

Tryb pracy auto 

Histereza 5 

Min temp.powrotu 45 

Czas mieszacza 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 15:07, tomekgtx napisał:

Test paliwa 44

W jaki sposób przeliczałeś, że wyszło ci 44 kg? Mi przy palniku 15kW, cięższego dębowego nasypal 24,2 kg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, ja pierwszy raz przemnożyłem x10 taki byłem zdolny...Szkoda tylko że zmiana tego parametru nie zmieni raczej diametralnie twojego spalania, pociesza się że moje podobnie wysokie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy próbowałem coś po zmieniać ale nic mi z tego nie wyszło praktycznie zawsze przy mniejszych temperaturach piec miał problem się dogrzac..i dalej pali jak palił może pelet zmienić aktualnie mam olczyk..dajcie jakieś rady a może ktoś ma taki kocioł i podeślę swoje ustawienia..dzieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet masz raczej dobry. Dopóki nie icieplisz pożądanie domu to nie masz co myśleć o mniejszym spalaniu. Co z tego że góra odcięta jak ciepło i tak ucieka strasznie tamtędy. Ja mam podobny dom, też wszędzie podlogówka i pali mi między 24-30kg. Więc na mniej nie licz. Jeśli ktoś myśli że ogrzeje taki dom 10-15kg na dobę to grubo się myli no chyba że grzejniki i grzanie czasowe. 700kg-1000kg miesięcznie to norma z którą trzeba się  poprostu pogodzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedocieplona chata swoje bierze, nie da się tego uniknąć. Mam niedocieplony dom, trochę większy niż Twój, w grudniu spaliłem 1,2t pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Tak sobie czytam ten wątek i mam pytanie do autora , czy nadal masz takie ustawienia jak podawałeś w listopadzie ? nie mam takiego kotła, ale dom 130 m , i zwykły palnik z Estymą wstawiony do starego kotła na ekogroszek , Twoje spalanie to dla mnie kosmos !!! Przy obecnych temperaturach 9 worków to minimum 10 dni . No ale jeżeli dalej jedziesz przy podłogówce z tak dużą różnicą temp komfort a ekonomiczną  a przy tym twoją podłogą sterują te elektrozawory zamykające pętle , to trochę mniej się dziwię że tyle spalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry wszystkim.

Tomekgtx, podawanie 2,5 przy powietrzu min 55 powoduje, że całe ciepło idzie w komin. Niestety przy tym piecu trzeba postać i poanalizować  co się z nim dzieje. Mam 110 m do ogrzania, 11 obiegów na 6 sterownikach i tym struję najwięcej. Piec robi tylko za dostarczyciela ciepła, bez pogodówek i innych ulepszeń. Jedyne na co trzeba patrzeć to jak ciągnie do góry. Ja nastawiłem na pobór pelletu 3,4 z max powietrzem 62 - tak u mnie idzie najkrócej do górnej granicy pracy. Piec jak ktoś pisał nie wydala na podłogówkę i CWU. Zgadza się - im zimniejszy powrót wody tym wręcz piec pracuje na granicy ustawienia włączania się pomp i tak w kółko przez kilka godzin. Poradziłem sobie z tym w taki sposób, że daję priorytet CWU a pompka przy rozdzielaczu na podłogówkę i tak  delikatnie ale wpycha ciepłą wodę w podłogę. To spowolnienie wypływu zimnej wody do pieca nie schładza mi tak kotła i powoli pnie się z temperaturą do góry z każdą minutą robiąc się coraz żwawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.