Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Draco Bio - Spieki Z Pelletu Barlinek


krystianJDM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Od prawie 2 miesięcy opalam nowy dom pelletem Barlinek i kotłem Tekla Draco Bio 12kW. W ciągu ostatnich 2 tygodni pojawił się u mnie problem ze spiekami powstającymi w palniku. Są to raczej miękkie spieki, jednak dmuchawa nie jest w stanie ich usunąć z palnika. Wcześniej spalanie przebiegało bezproblemowo. Pierwszym podejrzanym w takim wypadku jest pellet, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne bo kupiłem latem 4 tony pelletu i cały czas palę tym samym. Pojawienie się spieków chyba zbiegło się w czasie z rozpoczęciem nowej palety ale nie jestem co do tego pewien bo nie prowadzę tak szczegółowych notatek ;) 

Żeby coś zaradzić próbowałem zmienić ustawienia podawania powietrza - zmniejszenie dawki spowodowało lekkie odkładanie się sadzy i nie wpłynęło na tworzenie się spieków, wróciłem więc do poprzednich ustawień.

Dodam, że temperatura zadana na kotle to 70 stopni, na instalację idzie woda przez zawór 4- drogowy o temperaturze około 30-35 stopni (zależna od pogodówki). Oprócz tego grzeję też cwu.

Od czego jeszcze może zależeć tworzenie się spieków? Powinienem jeszcze bardziej obniżać nadmuch, czy może lepiej iść w drugą stronę? Po czym poznać, czy nadmuch jest prawidłowy? Będę wdzięczny za wskazówki co z  tym zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to tak nie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.