Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval 18KKS R1


Hannah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 04.10.2018 jestem właścicielką kotła jak w tytule. Zamieniłam kocioł węglowy na gazowy. Tak się złożyło, że gdy tylko zainstalowano licznik gazowy niemalże na drugi dzień zrobiło się ciepło. Gdy monterzy instalowali licznik nie stałam nad nimi, ale byłam blisko. Potem monter dał mi do podpisania chyba protokół. Podpisałam nie czytając co było napisane i nie sprawdzałam czy licznik był wyzerowany (podobno wcale nie musi być wyzerowany ale protokół to podaje). Zamknęli skrzynkę a gdy zapytałam czy dostanę kluczyk do skrzynki odpowiedzieli, że od nich nie ale kluczyk powinien mi dać ten kto zakładał skrzynkę. Tak się złożyło, że nie było mnie w domu gdy skrzynkę założono więc  kluczyka nie mam. Mogę go jednak kupić ale jeszcze tego nie zrobiłam. Po co to wszystko piszę? Otóż wczoraj czyli dokładnie 14.10.2018 czyli 10 dni po założeniu licznika syn mój otworzył mi skrzynkę a ja sprawdziłam stan licznika bo byłam ciekawa ile gazu zużyłam (jest ciepło i mój kocioł właściwie tylko kilka razy nad ranem się załączył zaś cw utrzymuje w temp 40 stopni). do 14.10.2018 byłam w domu gdyż miałam urlop ale nie szalałam tak z wodą ciepłą jak i ogrzewaniem. Temp ogrzewania ustawiona na 19 st C ale i tak jest 21 st C. Jakież było moje zdziwienie gdy zauważyłam na liczniku 39,05 m 3. Wg mnie to bardzo dużo jak na 10 dni. Jak tak dalej pójdzie to pójdę z torbami. Co mam zrobić? Czy po prostu wyłączyć kocioł jednym guzikiem? Nie potrzebuję aby kocioł non stop utrzymywał mi temp cw. Urlop dobiegł już końca a ja wyjeżdżam z domu o 06:30 a wracam o 20:00 więc bez sensu jest aby woda była utrzyumywana cały czas 40 st C. Sterownik który mam to Exacontrol E7. Nie ma on funkcji ustawiania cw na czasowe grzanie. Kocioł to jednofunkcyjny z zasobnikiem a za zasobnik "robi" terma 80 l. Dom 100 m kw pow mieszkalnej i wysokie podpiwniczenie o takiej samej powierzchni. Dom z trzech stron ocieplony styropianem i zaciągnięta siatka ale nie otynkowany i to "dawna robota". Strych nieocieplony.

Co będzie gdy "przyjdą" siarczyste mrozy?

Proszę o opinie.

1. Czy zużyłam dużo gazu?

2. Czy może lepiej wyłączyć cw i podgrzewać tak jak dotychczas czyli prądem na pół godziny przed kąpielą w godzinach "zniżkowych" czyli od  22 - 06 lub 13 - 15 a także w weekendy?

3. Czy nic się nie stanie gdy po prostu wyłączę kocioł jednym guzikiem?

4. Czy muszę dodatkowo zakręcić gaz tuż przy kotle?

5. Jeśli na kotle w pozycji ogrzewanie mieszkania pokazuje 30 a w pozycji ogrzewania wody 40 st C i jest cisza to znaczy, że kocioł wtedy nie pobiera gazu?

 

 

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jako też "świeży" posiadacz c.o na gaz odpowiem. 3,9 m3 na dobę przy twoim metrażu i nieocieplonym strychu to chyba spoko. Jeszcze nie dopisałaś co z czwartą ścianą, ocieplona czy to bliźniak? Wyłączyć kocioł zawsze możesz i pewnie ogrzanie c.w.u zminimalizować aby podczas nieobecności nie podgrzewało wody ( chyba to lepsze niż grzanie prądem). Po prostu trzeba poczytać instrukcję kotła najlepiej. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.