Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Linia kroplująca bez udźiwnień


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaką długość obskoczy pompa membranowa białoruska o wydajności teoretycznej 900 L/godz a praktycznie około 600 L/godz , chciałbym zrobić proste zraszanie bez kompensatorów i takich tam .

jakby miało być za duże ciśnienie to mógłbym dać np podwójne linie czyli po obu stronach roślinek , tylko kompletnie  nie mam pojęcia czy to może być taka długa linia bo odcinki są 100 metrowe ale są też na metry i tu dałoby się zaszaleć byle prosto i skutecznie , filtr jakiś zał to wiem bo woda ze studni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa chińska Omnigena membranowa na końcu 40 m węza 3/4cala  ma wydajność podobną jak bez węza, u mnie ok 1 m3 na godzinę. Jako końcówka do podlewania najbardziej się sprawdza rura długości 3m z nawierconymi małymi otworkami, trzeba ich średnicę dobrać doświadczalnie, tak aby podlewały ok 10 m2, woda z otworków wytryskuje do góry pod różnymi kątami. Podlewam tylko jak jest susza czyli minimum 50 mm na metr kwadratowy to daje 500 litrów na 10 m2. Czyli pół godziny podlewania później przestawiam w inne miejsce a następnie przerwa aby studnia się ponownie napełniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej wolałbym uniknąć przestawiania , teraz latam z węzem po całym ogrodzie i zajmuje mi to od 1-2 godzin a tak porozkładałbym linię kroplującą wzdłuż tych roslin drzewek itp potem pstryk na pompę i niech sobie pyka z 2 godz , tylko sęk w tym że nie bardzo mam pojęcie jak maxymalną długość można dać na taką pompę i czy czasem nie trzeba tego zasilać np z dwóch stron ze względu na spadek ciśnienia , z jednego kroplownika ma podobno wylatywać 2 litry wody na godzinę a rozstaw standardowych kroplowników jest co 33 cm i wychodzi na to że 1 metr to 6 litrów na godzinę a 100 metrów to 600 litrów ale to teoria a praktyka hm , teoretycznie mógłbym dać na tą pompkę do 150 metrów bierzących co prawdopodobnie chyba byłoby za dużo bo mam 3 boki po ok 40 metró do namoczenia , zresztą pompę mozna dać inną to nie problem tylko martwi mnie ta średnica węża ok 14-15mm czy to wystarczy ? nikt się w to nie bawił nigdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie takie eksperymenty ze starym wężem PVC  ok 10 mm średnicy z nawierconymi otworami, rozgałęziony na 3 odnogi. Mając to niewielkie doświadczenie proponuję Ci jeżeli kroplownik daje 2 litry na godzinę, pytanie przy jakim ciśnieniu, to daj tyle kroplowników aby było sumarycznie mniej niż wydajność pompy. Zakończ węża jakąś prądownicą ( ewentualnie palcem przydław)  i lejąc do np 10 litrowego wiaderka sprawdź jej wydajność. Za dużo kroplowników ( otworków) daje taki efekt, że w jednym miejscu podlewa a w drugim nie podlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.