Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z utrzymaniem pieca w trybie pracy


rafalw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piec Zębiec 20kW z podajnikiem, używany opał to ekogroszek.

Dom dwa poziomy, powierzchnia użytkowa 227m2. Ogrzewanie tylko i wyłącznie podłogowe - brak grzejników, 3 pompy z czego dwie na podłogę i jedna do CWU 150L. Mury z pustka żużlowgo, w środku wata, na zewnątrz styropian - ogólna grubość muru to ok 72cm.

 

Problem z jakim się borykam to podejrzewam bezwładność jaką uzyskuje budynek po osiągnięciu temperatury zadanej, wówczas piec zaczyna się zasypywać ponieważ nie ma odbioru ciepła, w przypadku zmiany parametrów przedmuchów żar zaczyna się cofać!

W przypadku kiedy zmienię parametry na niższe wówczas piec pracuje w podtrzymaniu bez problemów aż do czasu kiedy niestety zapotrzebowanie ciepła wzrasta i jednocześnie załączają się wszystkie pompy, dawka paliwa którą otrzymuje piec nie jest wystarczająca i porostu wygasa.

Czy istnieje jakaś możliwość zmiany sterownika, wprowadzenie zmian w układzie które pozwolą na bezpieczne użytkowanie kotła oraz standardową obsługę. Czy ewentualna wymiana kotła na mniejszy powinna pomóc w rozwiązaniu problemu, dodam iż w chwili obecnej pracuje na 20%mocy, przy mrozach -15C - -20C ok 40%.

Jeśli potrzebne są jakiekolwiek inne informację proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrafisz ustawić swój kocioł tak, aby pracował na niskich obrotach . Np 3% mocy? lub 5%Stale.

Aby uzupełniał straty cieplne budynku.

Najlepiej  bez trybu PID. Będziesz zmuszony do obserwacji zachowań płomienia i ilości powietrza . W trybie PID efekty zobaczysz dopiero po 24h. Od zmiany nastaw. Ja tak długo błądziłem. 

W trybie ręcznym jest szybciej.

Czy w kotłowni masz ciepło?

Czy masz otwarte lub uchylone okno?

Czy masz doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do kotłowni? Jest niezbędne do prawidłowego procesu spalania.

Zweryfikuj swój płomień .  Z tym tematem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to pewnie elster przynajmniej w moim Zębcu taki jest więc sterownik bym zostawił bo robi porządną robotę , podłoga cały czas musi iść no i powrót pewnie masz jakoś zabezpieczony co ? ja też w PID mam kłopoty bo odbiór totalnie mizerny max 2kw więc dałem na tryb ręczny i zdecydowanie to się sprawdza i spalanie dużo mniejsze . pali 8 minut i 15-20minut postój i tak cały czas , jak przyjdą mrozy to dam na pid ale teraz to by było jakieś 7 % mocy palnika i nie mogłoby to działać dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że koledzy pomagają, ale założyciel tematu olał sprawę i nie kwapi się odpowiedzieć na żadne z pytań. 

Albo zgubił wątek./jest nowy/ Nie raczy obserwować nawet tematu. 

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.