Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Plum Ecomax 850-P2 C Touch ustawienia serwisowe


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do użytkowników sterowników Plum - posiadam Ecomax 850-P2 C Touch do palnika Kipi 5-20kW - jak wpisuję hasło do ustawień serwisowych 0000 to mogę wejść, ale nic zmienić. Jest tylko podgląd ustawień?

 

Chciałbym zmieńic minimalną temp.zadaną kotła, by tak szybko nie zrzucał zmagazynowanego ciepła na mieszacz. Mam ustawione na mieszaczu 45 stopni i gdy przy 50 stopniach puści obieg na mieszacz to temp.kotła drastycznie spada o około 5 stopni, mieszacz się zamyka i kocioł znów dobija do temperatury ok.50 stopni i tak dalej. Dopiero za 2 czy 3 podejściem kocioł jest w stanie dojśćdo temperatury zadanej kotła - 65 stopni.

Wolałbym podwyższyć temp.minimalną by najpierw trochę więcej tej energi zmagazynować, a dopiero potem puśćić na mieszacz. 

Nie wiem czy dobrze to pojmuję, ale tak chyba było by lepiej.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie jest o tym wątek inny ale i to się mieści w nim. 

Nie znam przypadku braku możliwości ustawień w ustawieniach serwisowych 

Temp zadaną kotła zmienia się w ustawieniach ogólnych kotła. 

Jeżeli zamyka ci się mieszacz zaworu już po 5 st różnicy pomiędzy temp kotła a temp zasilania obiegu  to masz włączona ochronę powrotu kotła , a poza tym coś nie tak ze spalaniem jak kocioł nie może się dzwignąć 

Jak nie to coś nie tak z tym mieszaczem. 

Zacznij najlepiej od zrozumiałego przestudiowanią instrukcji obsługi sterownika, jest to napisane polskim językiem i co dziwne logicznie .

Zapraszam do właściwego wątku dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi ponieważ nie mogę zmienić żadnych ustawień serwisowych, jest tylko podgląd zarówno przez econet jak i na wyświetlaczu regulatora.

 

Palnik dźwiga się po zrzucie ciepłej wody na mieszacz, ale tak za 2 lub 3 razem. Przy 2 razie podskoczy np.do 51 stopni, otworzy się mieszacz z 10% na 80%, temperatura kotła znowu spadnie o ok.5 stopni i czasami już jedzie z temperaturą do zadanej, a czasami zejdzie jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkałeś się z tym że po wpisaniu fabrycznego kodu 0000 udaje Ci się wejść do ustawień serwisowych, ale nic nie możesz zmienić?

U mnie zarówno na kotle jak i przez econet mam tylko aktywny podgląd, nie mogę zmienić żadnego parametru.

 

Może jest konieczny jakiś inny kod za pomocą którego uaktywni się możliwość zmiany parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szanowny kolega tak na klikał i narobił bałaganu w econecie 300 , że sam się zablokował i nic nie może zmienić , bo jest takowa możliwość.

Nie ma innych kodów do zmiany parametrów serwisowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że podgląd i edycja serwisowych odbywa się po różnych kodach? U mnie po 0000 jest ta pierwsza opcja.

*tomek3216, a wcześniej wchodziło normalnie czy od początku masz tylko możliwość podglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy instalator, który przperowadzał u mnie instalację nic nie pozmieniał, jakiś kodów czy coś.

 

A wiem, że zmieniał ustawienia serwisowe jak podłączał później mieszacz z siłownikiem - ustawiał obsługę na ogrzewanie grzejnikowe.

 

Pytałem o kod ponieważ od początku mam tylko podgląd, nie zmieniałem żadnych ustawień w tej kwestii. Myśłałem że jest jakiś inny kod za pomocą którego można zmieniać parametry ustawień serwisowych.

Niedługo będę podłączał termostat do obsługi mieszacza a nie będę mógł nic ustawić jeśli chodzi o obsługę bo mam zablokowaną możliwość zmiany ustawień serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego @tomek3216 spróbuj hasła 4996 , lecz faktycznie , po wykonaniu telefonu w konkretne miejsce dowiedziałem się , że na prośbę instalatorów KIPI wprowadziło inne hasło ponieważ instalatorzy zgłaszali problemy iż coś ustawili a klient im to zmienił w parametrach serwisowych i nie mogą dojść do ładu z palnikiem.

Teraz posłuchaj uważnie jak te hasło nie zadziała zadzwoń grzecznie do tego instalatora i powiedź mu by Ci udostępnił hasło. 

Jest to kolejna zapora dla użytkowników by dorabiać instalatorów.

Daj znać czy to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 dzięki działa poprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do właściwego wątku. Na pewno dowiesz się dużo więcej

Proponuję Ci zostaw tego instalatora w spokoju. Potrzebny był Ci jedynie do pierwszego uruchomienia palnika i podpicia w odpowiednim miejscu pieczątek na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.