Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Długie oczekiwanie na ciepłą wodę w kranie !! Proszę o opinie fachowców !


Luker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , sprawa 1 zacznę tak, że mam bojler i kociol WOLF CGB 2-14kw- jednofunk , wiec mam przykladowo 50 stopni na bojlerze nagrzana wode i nie uzywajac funkcji cyrkulacji puszczam wode w lazience na dole oddalonej od bojlera o 3-4m po 20 sek leci woda letnia z 30 stopni , po 90 sekundach i odpuszczeniu 2 wiader wody zaczyna leciec woda 50 stopni, zbytnio nie ma roznicy w oczekiwaniu na wode czy na dole blisko bojlera czy na gorze daleko bojlera. Mieszkam teraz u tesiow nie ma tutaj dodatkowej rulki czyli brak cyrkulacji a na wrzącą wode czekam do 5-7 sek na 2 pietrze i to mnie dziwi . 2 sprawa gdy włącze cyrkulacje (najkrotszy czas moge dac na 30 minut - moze wiecie jak to zmienic w wolfie? uzywam programu 1 a co mnie dziwi w program 2 jest cyrkulacja ustawiona na 15 minut - zdjecia ponizej ja tego nie ustawialem wiec skad sie to wzielo - widocznie jest opcja krotszego czasu cyrkulacji) to woda po paru sekundach leci ok lecz gdy cyrkulacja sie znow wylaczy i minie pewien czas powiedzmy 45minut znow trzeba na wode czekac  dlugo... wrzucam podglodowe zdjecia mojego bojlera z podlaczeniem rułek i sterownika wolf na ktorym widac ze cyrkulacja minimum 30 minut. 

 

Dodam ze gdybym umial ustawic cyrkulacje na krotszy czas to bym se zrobil co 45 min na 5 minut zeby pompka sie wlaczala i w miare po problemie. 

Chce sie powoli wprowadzac no i zglupialem z ta woda , zyc tak mozna ale komfort do dupy no chyba ze caly dzien pompka cyrkulacyjna na 3 rułce bedzie właczona bo rozumiem ze bez tego trzeba odczekac na ciepla wode ale zeby az tyle ??? o Co tu moze chodzic ?? Gdzie lezy problem ?? Byc moze to normalne?? Licze na sensowne odpowiedzi , dziekuje

Bez tytułu.png

IMG_20180813_074343.jpg

IMG_20180813_074425.jpg

IMG_20180813_074444.jpg

IMG_20180813_074655.jpg

IMG_20180813_074806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o srodkowa rulke cyrkulacyjna to raczej go nie ma , wiem ze byl w pompach vilo oryginalnie stosowany , on ma zapobiegac cofaniu sie wody tak?  Z lewej strony na rulce z cieplej wody tez go raczej nie widac, gdyby go nie bylo a bym zamontowal to co on mial by mi pomoc ?:) wiesz ze mna trza jak z dzieckiem bo cos tam rozumiem ale wiedze moja jest marna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Luker napisał:

Witam , sprawa 1 zacznę tak, że mam bojler i kociol WOLF CGB 2-14kw- jednofunk , wiec mam przykladowo 50 stopni na bojlerze nagrzana wode i nie uzywajac funkcji cyrkulacji puszczam wode w lazience na dole oddalonej od bojlera o 3-4m po 20 sek leci woda letnia z 30 stopni , po 90 sekundach i odpuszczeniu 2 wiader wody zaczyna leciec woda 50 stopni, zbytnio nie ma roznicy w oczekiwaniu na wode czy na dole blisko bojlera czy na gorze daleko bojlera. Mieszkam teraz u tesiow nie ma tutaj dodatkowej rulki czyli brak cyrkulacji a na wrzącą wode czekam do 5-7 sek na 2 pietrze i to mnie dziwi . 2 sprawa gdy włącze cyrkulacje (najkrotszy czas moge dac na 30 minut - moze wiecie jak to zmienic w wolfie? uzywam programu 1 a co mnie dziwi w program 2 jest cyrkulacja ustawiona na 15 minut - zdjecia ponizej ja tego nie ustawialem wiec skad sie to wzielo - widocznie jest opcja krotszego czasu cyrkulacji) to woda po paru sekundach leci ok lecz gdy cyrkulacja sie znow wylaczy i minie pewien czas powiedzmy 45minut znow trzeba na wode czekac  dlugo... wrzucam podglodowe zdjecia mojego bojlera z podlaczeniem rułek i sterownika wolf na ktorym widac ze cyrkulacja minimum 30 minut. 

 

Dodam ze gdybym umial ustawic cyrkulacje na krotszy czas to bym se zrobil co 45 min na 5 minut zeby pompka sie wlaczala i w miare po problemie. 

Chce sie powoli wprowadzac no i zglupialem z ta woda , zyc tak mozna ale komfort do dupy no chyba ze caly dzien pompka cyrkulacyjna na 3 rułce bedzie właczona bo rozumiem ze bez tego trzeba odczekac na ciepla wode ale zeby az tyle ??? o Co tu moze chodzic ?? Gdzie lezy problem ?? Byc moze to normalne?? Licze na sensowne odpowiedzi , dziekuje

Bez tytułu.png

 

 

 

 

 

Jeżeli instalację masz z pex`a sprawdź czy nie masz gdzieś połączonej zimnej wody z ciepłą. Robi się zimną i ciepła wodę z jednej pętli i później rozcina się jak podłącza się punkt poboru. Sprawdź też te zaślepione rurki jak to jest zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z pex'a instalacje, rurki normalnie 3 kolo siebie wszystkie zaslepione nie sa polaczone jak cos , a tego to juz chyba nie sprawdze musialbym kuc podloge bo innej opcji nie widze, dzis 5 minut bo wylaczonej cyrkulacji woda w 3 sekundy ciepla , ale bez tej cyrkulacji porazka tak jakby wlasnie mieszala sie ciepla z zimna albo cos podobnego ,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to łatwo sprawdzić. Odłącz pompę cyrkulacyjną na wszelki wypadek. Zakręć zawór od cyrkulacji i sprawdź jak szybko ciepła woda dopłynie.

Prawdę powiedziawszy taniej jest spuścić te kilka litrów wody niż mieć aktywną cyrkulację. Sprawdzałem to osobiście. Zimą gdy cyrkulacja aktywna to bojler 210l ładowany jest 4-5 razy. Bez tego 1-2 na dobę.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

Edit. Błędy. Cholerny słownik w androida... wie lepiej co chcę napisać.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze  , zauwazylem jeszcze ze bez cyrkulacji , gdy juz doplynie ciepla woda i wylacze kran , przyjde za 5 minut to leci najpierw troszke cieplej z 0,5l a potem zimna i znow trza czekac dosc dlugo az doplynie ciepla, cos jakby woda sie cofala z powrotem do bojlera, dziwna sprawa , musze chyba pomyslec nad tym zaworem zwrotnym , wrzuce jeszcze zdjecia tych moich rulek z bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



gdy juz doplynie ciepla woda i wylacze kran , przyjde za 5 minut to leci najpierw troszke cieplej z 0,5l a potem zimna i znow trza czekac dosc dlugo az doplynie ciepla, cos jakby woda sie cofala z powrotem do bojlera

Moim zdaniem się wychładza gdyż rurki jak i materiał w jakim siedzą przejmuje ciepło do czasu wyrównania temperatur.
Też mam taki efekt chociaż może nie po 5 min ale po ok 15. Ale to może wynikać z różnic materiału na rury. Metalowe znacznie więcej pochłaniają ciepła.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrocie rozumiem ze cudow z tym i tak nie wymysle ale dobrze by bylo zamontowac ze zaworki zwrotne co ? na cieplej wodzie i na cyrkulacji ? bo na zimnej nie ma sensu chyba , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ta pompa cyrkulacyjna ma wbudowany zawór zwrotny jak stwierdził kol.teres.Natomiast obowiązkowo powinien być zawór zwrotny do dolocie zimnej wody do zasobnika no ale chyba hydraulik nie popełniłby tak grubego błędu aby go tam nie zainstalować(na zdjęciu nie jest widoczny)+zaw.bezp.6bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.