Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sas bio compact - tryb letni


aadm1

Rekomendowane odpowiedzi

witam piec z pid 550 pracuje w trybie letnim, piec uruchamia się może dwa razy na dobę w celu podgrzania wody. po podgrzaniu wody przechodzi w tryb czuwania i tu moje pytanie. w trybie czuwania piec nie jest "cichy" chodzi mi o to nie wiem jak to opisać z pieca wydobywa się ciągły "szum", tak jakby w nim coś chodził. szum ten jest dość słyszalny poza kotłownią. po wyłączeniu pieca z prądu szum zanika. czy taki odgłos jest normalny i czy przy takim zachowaniu piec nie pożera mi prądu. dodam, że szum ten nie powoduje nadmuch na wyświetlaczu pieca jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problem rozwiązany włączyła miś się pompa podłogówki. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie pompa chodziła a szum powodowała woda na odcinku pomiędzy kotłem a rozdzielaczem. czy taki szum wody to coś normalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

mógłbyś podać parametry na jakich pracuje piec? 

Ja również pracuje w trybie letnim i mam kłopot mianowicie wyrzuca pellet do popielnika ( cały i niedopalony) oraz wydaje mi się ze zbyt często się rozpala i wygasza. Temp cwu 53 stopnie a histereza 13 stopni. Zauważyłem ze piec czasem rozpala się gdy woda spadnie do 48 stopni, podgrzeje do 51 i wchodzi w czuwanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mój pierwszy sezon letni więc testuję. obecnie mam cwu na 50st ale zmniejszę w następnym teście do 45st. (testuje zasypując cały zbiornik pelletem), histereze mam chyba 3-4st zbyt duża to chyba źle bo musi długo dogrzewać, szyber do komina przymknięty na pół, klapka przy drzwiczkach dolnych z przodu minimalnie uchylona, żeby nie wyciągać ciepła z pieca, moc kotła chyba 60%, spalanie pelletu ładne, sam popiół. przy takim ustawieniu spala ok. 3,5kg/dobę ale wg mnie to jest dużo dlatego testuję. w poprzednim miesiącu miałem inne ustawienia i spalał mi 4,5kg/dobę tak że jest postęp, myślę że po kolejnych zmianach zejdzie mi poniżej 3kg/dobę. temperatura kotła 62st. (w testach) ustawienia sterownika mogę podesłać wieczorem. te kotły są z końca ur. i myślę że wszyscy musimy wymieniać się doświadczeniami aby było jak najlepiej i najtaniej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szumy i dziwne odglosy moga byc spowodowane powietrzem w rurach . Automatyczne odpowietrzniki zalatwiaja sprawe. Ale byc moze nie wmam tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.