Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO Sigma Praca PID a Zawirowacze


Pawelorg84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie podłączenia nowego kotła Defro Sigma 16 kw (ekogroszek), niestety mam tradycyjny komin z cegły, plus taki, że jedynie 1m nad dachem jest narażony na wychłodzenie.
Z powodów finansowych nie dam rady w tym roku włożyć wkładu (konieczne frezowanie komina) I tutaj mam pytanie czy ustawiając kocioł w trybie pracy PID mogę wyciągnąć zawirowacze z kotła, aby podnieść temperaturę spalin i uniknąć skraplaniu się spalin?,  czy sterownik nie będzie wariował?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjmij, u mnie w pierwszym sezonie start w lato na cwu i w kominie się lało dobrze że w porę zauwazyłem  obecnie nie ma problemu. Wkładu nie dawałem a kociołek to oep10kw i zawirowaczy już nie wyjmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli średnica komina jest mała to można obejść się bez wkładu, ja mam  15/15cm   plus minus 1cm i wysokość 7-8m wysoki. opał suchutki i nie ma problemu. kocioł zamontowany w lato 2013 konstrukcja podobna do sigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janklos12 napisał:

Lepiej wyjmij, u mnie w pierwszym sezonie start w lato na cwu i w kominie się lało dobrze że w porę zauwazyłem  obecnie nie ma problemu. Wkładu nie dawałem a kociołek to oep10kw i zawirowaczy już nie wyjmuje

Czyli rozumiem że cały czas palisz bez zawirowaczy? w trybie PID czy nastawy ręczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wkładu nie zakładał, pilnowałbym tylko opału by był suchy /nie prawie suchy/ jeśli tego nie możesz dopilnować to daj wkład. palę w spalaniu grupowym obecnie ale z trzy lata w pidzie też paliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.