Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retorta A Otwory Napowietrzajace...


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko część otworów widocznych na zewnątrz reszta jest ukryta w środku nie widoczna z zewnątrz trzeba rozebrać palnik żeby je zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poniżej zdjęcie z palnika z podłużnym otworami. Co prawda zrobione od dołu retorty, ale widać że wystają elementy, które dotykają kolana a pomiędzy nimi doprowadzone

jest powietrze.

post-60083-0-80874700-1521386684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hefa ale te otwory napowietrzające są jskby niżej niż na powyższym zdjęciu. Albo się wydaje.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam otwory tylko w jednym rzędzie. Podobnie jak na powyższym zdjęciu.

A pali się jak na zdjęciu w załączniku. Przy długich przerwach i małym odbiorze ciepła delikatnie przerzucam ze strony przeciwnej do podajnika. Wystarczy ruszyć i pali się ładnie na całości. Wygląda to tak jakby groszek zapychał otwory lub żar za szybko stygł w tym miejsciu. Zanim się rozżarzy to utworzy się górka. Ale możliwe że jest gdzieś jakiś spiek.

 

PS. Tak zamiast deflektora wisi tortownica :)19bf027d0c6f17a8ae45307d4d506252.jpg

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?/topic/25263-Jaki-Deflektor---Rodzaje,-Kształty,-Materiał---Fakty-I-Doświadczenia

Gdzieś koło połowy tematu będziesz wiedział po co to.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam hef więc i otwory jak na zdjęciu 38kW mój jest. Sterownik już(zmieniony). Też kiedyś miałem problem z przesypywaniem. Jak dorwalem eko dobre to problemu nie było...

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bo nie ma "jedynej słusznej" wysokości, to pole do eksperymentów (wielkość, kształt, wysokość, materiał) jak widać w tamtym temaciei. Niektórzy palą bez deflektora i też są zadowoleni. Trzymaj się zaleceń producenta palnika/kotła lub kombinuj i obserwuj jak masz czas i chęci ;) 

Ja miałem fabrycznie deflektor wypukły ok 14-15cm nad 17kW palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.