Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nadmuchem w retorcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Niestety posiadam nieudana konstrukcje palnika całego wykonanego z żeliwa (zwykła korona ) . Kocioł 15 kw  , 1,7 powierzchnia wymiennika . ogrzewa 90 m 1 pietra,  piec w piwnicy. Około  150 litrów w obiegu. oraz bojler 80l. Problem polega na tym ze palnik musi pracować na dużej mocy bo zapycha się dolot powietrza już po kilku godzinach  i nie dopala z jednej strony(szybsze spalanie od strony dmuchawy) a co za tym idzie produkuje się mnóstwo sadzy. Kocioł spala około 20 kg na dobę,chyba wale w komin:)  .Kiedyś udało mi się ustawić go na małym nadmuchu ale trwało to dwa dni i dolot powietrza zasypany pyłem. Odziwo spalanie wyniosło około 12 kg i brak sadzy. Próbuje rozwiązać ten problem ale bez skutecznie. Myślę nad wymiana palnika który będzie potrafił pracować na małym nadmuchu. Co poradzisz ? Czy wymiana palnika to ostateczność a jak tak to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić czy korona palnika jest szczelna trzeba wkleić na silikon temperaturowy ,żeby powietrze nie szło tam gdzie nie trzeba,po drugie czy otwory napowietrzające są drożne .Czym palisz i jaki wentylator jak możesz zrób fotkę  palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plamaa domniemywam, że jako opału używasz tzw. ekogroszku a nie miału węglowego.
Jaki czas już użytkujesz ten kocioł ?.

Przeszukaj zasoby internetu i wskaż nam jak wygląda ten Twój palnik żeliwny. 
 

24 minuty temu, plamaa napisał:

,,,, (piec konstal). Niestety firma już nie istnieje. ,,,,

Sprawdzałem przed chwilą w KRS-ie,  KONSTAL PLESZEW Sp. z o.o.  Pleszew ul. Kaliska 184 nadal prowadzi działalność gospodarczą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, viperek napisał:

Wszystko uszczelnione . Dmuchawa DM 80 , problem jest w tym ze musze dmuchac na 4 biegu zeby przebiło sie powietrze w retorcie. Przy podawaniu ekogroszek troche jest mielony i troche mialu wychodzi. Już nie mam pomysłu jak można by to usprawnic.

IMG_20200223_130518.thumb.jpg.0962a634fe24e0d015c4caf1dfa15684.jpg

IMG_20200223_130734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

@plamaa domniemywam, że jako opału używasz tzw. ekogroszku a nie miału węglowego.
Jaki czas już użytkujesz ten kocioł ?.

Przeszukaj zasoby internetu i wskaż nam jak wygląda ten Twój palnik żeliwny. 
 

Sprawdzałem przed chwilą w KRS-ie,  KONSTAL PLESZEW Sp. z o.o.  Pleszew ul. Kaliska 184 nadal prowadzi działalność gospodarczą.  

Tak zgadzam sie ale podajnik wyprodukowała firma żeliwny Sp .z o o  która dawała gwarancje .Teraz juz jej nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Twój przenośnik śrubowy jest w podobnym stanie technicznym, jak ten na zdjęciu poniżej.
By to stwierdzić należy go wyciągnąć z rury podajnika.

wymiana_slimaka_2.jpg


Zdjęcie oraz instrukcje wymiany ślimaka w podajniku kotła zaczerpnąłem z strony internetowej firmy KOMFORT. 
źródło:
https://komfort.info.pl/jak-wymienic-slimak-w-kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, plamaa napisał:

4 lata użytkuje. Podobno te palniki wyszły wadliwe bo dużo osób miało ten sam problem . Dostałem przerobiony wianek ale to nic nie pomaga. Pieca w chwili obecnej nie mogę wygaśic na dłużej bo mam osobę leżącą w domu.

Te problemy zaczęły się pojawiać od kiedy? Czy było tak od  4 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak warto sprawdzić. Mam podobny palnik fajkowy tylko napowietrzanie jest z otworami 8mm , jak retorta  nie była dobrze uszczelniona też nie wypalało się dobrze po uszczelnieniu pali się super.

Screenshot_20200223-202535.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, plamaa napisał:

Dopiero w tym roku zrozumiałem jak powinno się palić w tych piecach :) Zawsze dmuchałem mocno 30% bo myslalem ze tak trzeba .Mam dosyć tej sadzy  i  spalania 4 t na sezon chce ustawić piec na małej mocy .  

Sam juz nie wiem co robić >Dostałem nowy wianek z dziurami ale skutek taki sam. Zapychajaca sie retorta po jednym dniu :) Chyba bede musiał zrobic prototyp :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Najpierw zrob porzadek ze slimakiem. Uzupelnij profil bo nic nie wiadomo. I co to za kociol? Na focie z palnikiem widac ze plomien "obmywa" deflrktor. To jeden z czynnikow generujacych sadze ( strate) w kotle. Jezeli dochodzi do tego " chlodny" dol kotla to sie to poteguje. 

Jaka jest instalacja? Jakie mieszacze? Jak wysterowane? Zadane temperatury ? Ustawienia pogodowe? Obnizenia nocne temp? Stala praca pompki CO tak/ nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak pisze Vistor 1230 i będzie  więcej wiadomo.To ty masz może ślimak żeliwny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, plamaa napisał:

Nie wie ale widzialem  takie grube świecące  zwoje . rozmawiałem z serwisantem to powiedział ze to była nieudana konstrukcja palnika ktora kruszy eko ale ze jest juz po gwarancji to  .... wiadomo. 

Że kruszy to nie powinno szkodzić  przecież miałem też można palić.Twoja dmuchawa ma klapkę z ciężarkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, viperek napisał:

Że kruszy to nie powinno szkodzić ,,,,

Niestety szkodzi.
Frakcja opału w palenisku powinna być w miarę jednakowa, ponieważ wtenczas jest dużo większa szansa na równomiernie dostarczenie powietrza do palącego się złoża.
 

38 minut temu, viperek napisał:

,,,, przecież miałem też można palić. ,,,,

Tak, ale w paleniskach do tego celu przeznaczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej_M_ napisał:

Niestety szkodzi.
Frakcja opału w palenisku powinna być w miarę jednakowa, ponieważ wtenczas jest dużo większa szansa na równomiernie dostarczenie powietrza do palącego się złoża.
 

Tak, ale w paleniskach do tego celu przeznaczonych.

Dokładnie to nie wiadomo co to za palnik?Osobiście paliłem eko zmieszanym z miałem 50/50 i nie było problemu .A mam typowy do ekogroszku .Oczywiscie lepiej sterować jednakową frakcją opału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.