Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Koszt Uzytkowania Pc Mojego Domu


bialymiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Na działce Mam miejsce na poziomy wymiennik ciepła grunt jest podmokły (jak kopali kanalizacje to biły źródła) z granica działki płynie rzeka .
Opis budynku z ciepło właściwe :
238m2 .
Jakość izolacji przeciętna — ściany (5cm)druga polowa budynku 10 cm , dach (15cm), podłoga parteru (brak), okna 2 szybowe , wentylacja grawitacyjna..


http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3s0y

chciałem zainstalować kocioł na pellet ale muszę postawić nowy komin i

przystosować kotłownię w innym miejscu w domu więc koszty się nazbierają dlatego rozmyślam o pompie ciepła uwzględniając wymianę grzejników (przewymiarować)
dom jest podzielony na dwie rodziny i chcemy spalać w jednym kotle lub PC razem idzie nam na opał 3 tony węgla piasta , i 15 m drzewa
Mam same grzejniki nie posiadam podłogówek .
Czy posiadacie wiedze jakie koszty ogrzewania będą takiego domu z PC GRUNTOWĄ  oraz Powietrzną?
 Jaka pompę ciepła zastosować .? czeka mnie wybór..... nie chce mieć już styczności z syfem w kotłowni tylko kwestia czy mój budżet wytrzyma użytkowanie PC

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

Troszkę widzę rozbieżności w wyliczeniach...

ale przyjmując zapotrzebowanie budynku na 30.000 kWh ciepła za prawidłowe, to

z mojej praktyki widzę,że spaliłbyś 8-8,5 tony peletu na rok,  wyliczenia podają 6,4 t węgla, a prądu do pompy ciepła wyszłoby 9-10 tys. kWh.

Myślę, że jest to wszystko trochę za dużo. Skoro spalasz 3 tony węgla + 12-15 mp.drewna, to wydaje się,że zużywasz ok. 23-25 tys.kWh rzeczywiście;

czyli ze 20% mniej niż wyliczenia.

Pompa ciepła rzędu 14 kW mocy  byłaby na styk przy rzeczywistym poborze  +-   8.000 kWh energii elektr.

Jak zostawiłbyś kocioł w rezerwie /gdyby nie było prądu ze 3 dni/ pompa ciepła będzie dobrym wyborem; również mając na uwadze tanią taryfę/nocną.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepłą inwerterowa  powietrzna np Samsung lub Panasonic musi pracować cały czas

Do tego uruchamiasz dwie taryfy np G12R i wszytko jest proste

w nocy jest chłodniej na zewnatrz związku z tym pompa potrzebuje więcej energi ,w dzien w taniej taryfie od 13-16 ustawiasz podbijanie Wody w zasobniku czyli też potrzebuje wiecej energi i przy takim ustawieniu masz bilans 65/35% Energi  i tyle z kombinacji

a nie jakies kombinowanie a grzanie a nie grzanie

jak chcesz kombinować to sobie załóż gruntowy  zwykły 0-1 o mocy dwa razy wiekszej niz potrzebujesz i zobie mozesz włączać i wyłączać jak chcesz i tak cały bilans wyjdzie do D....

No i najważniejsze ŻADNYCH BUFORÓW  dla pompy ciepła!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.