Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Ogrzewania - Prośba O Ocenę


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

Sambor, a dlaczego przy sprzęgle hydraulicznym nie trzeba zawory 3D?

Pomysł się narodził po przeczytaniu tego artykułu:

http://mistrz-instalacji.pl/sprzeglo-hydrauliczne-korzysci-ze-stosowania/

(jakie korzyści przynosi zastosowanie sprzęgła hydraulicznego)

Będąc sceptycznie nastawionym do samej idei  dużego bufora z piecem na pellet pomyślałem żeby wstawić taki mały, aby palnik nie rozpalał się co chwilę tylko w miarę stabilnie pracował, a bufor zarazem był takim większym sprzęgłem i dlatego usunąłem ten zawór z oryginalnego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w efekcie końcowym byłoby/ będzie tyle pomp. Na razie chcę podłączyć tylko grzejniki. Podłogówka słabo mi się sprawdza pod panelami, ale będę w przyszłości je zmieniał na płytki. Tak że wtedy powinno odejść większość grzejników. Ale schemat robię pod obie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz "fachowcu" - jak ktoś daje na podłogę panele i traktuje je temp - jak podajesz na poprzedniej stronie - - średnio 45C" to niestety panele się  rozwarstwiają - trzeba było sprawdzić co się kupuje i jak mogą mieć temp dopuszczalną te panele, ponadto ważny jest też podkład pod panele - jest na forum cały temat o podkładach pod panele.

A na dodatek rury się układa trochę inaczej niż pod gres., a nie wg zasady - mniej niż 100m.

Tu na forum są osoby, które mają ponad 120m rury w pętli i panele i nic się nie rozwarstwia i wszystko grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, nigdy nie uważałem się za fachowca, to po pierwsze.

Po drugie, ten temat nie jest o panelach - ale Ty zawsze lubisz pisać głupoty niż konkrety - o tym już wiemy oboje z priv-a.

Po trzecie jak masz jakieś kompleksy, to nie to forum. Pisz konkrety lub nie pisz nic. Bo Twoje dowartościowanie mnie w ogóle nie interesuje. Spuść sobie z krzyża to może Ci troszkę rozjaśni w głowie.

FACHOWIEC się kuźwa odzywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie sambor że podłogówka pracuje świetnie tylko panele są do d...y (choć kupowane do podłogówki) i zaczęły się rozchodzić i podnosić, tak że z tą amatorką to może o sobie piszesz.

Rozchodzą się, bo temp za dużą dajesz :)

 

A wstają, bo dylatacja za mała :)

 

Twoja wina, a nie producenta laminatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol pewnie masz i rację, tylko tutaj nie było mowy o podłogówce i panelach.

Chodzi o sam schemat ale sambor jak zwykle zamiast pisać konkrety skupia się na rozmywaniu tematu.

Konkret jest jeden -schemat na przyszłość a nie co było.

Jak już kogoś interesuje ta podłogówka i panele to tak, raz jeden jedyny była podgrzewana w salonie podłoga i nie 45' jak napisał sambor tylko ponad 60' poszło. Jak byłem w pracy dziadek postanowił rozpalić i jak wróciłem to na piecu było 60' (to podejrzewam że mogło być grubo więcej). Wtedy zakręciliśmy zawory i do dzisiaj działają tam tylko grzejniki. A że słabo mi się panele sprawdzają, to był skrót myślowy że lubimy czuć ciepło pod stopami (płytki w łazience czy kuchni) i nie są tak delikatne jak panele.

Ale jak już wspomniałem proszę nie patrzeć na to co było - gdyby było dobrze, to po co bym miał pisać tu na forum z prośbą o pomoc?!

Na dzień dzisiejszy interesuje mnie czy przy tak małym buforze potrzebny jest zawór 3D przed nim (od sambora dowiedziałem się tylko że cyt.artykuł jest reklamą półprawd i tyle -nie wiem którą połowę miał na myśli za prawdę :-)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2018 o 14:32, sambor napisał:

Trzeba wstawić zaw 3D na powrocie do kotła

 

Między buforem a pompą

Napisałem ci to na poprzedniej stronie a ty z uporem maniaka szukasz dziury w d...e i na dodatek kłamiesz,że nie piszę konkretów.

Ponadto mylisz sprzęgło z buforem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, wiem że napisałeś. Ale nie jesteś tu chyba wyrocznią. Może jest ktoś kto ma takie rozwiązanie.

Nie kłamię, bo podesłałem Ci linka i nic konkretnego nie odpowiedziałeś. No dobra, specjalnie dla Ciebie SAMBOR CZASEM PODPOWIE A CZASEM NIE NAPISZE NIC KONKRETNEGO TYLKO OGÓLNIKI.

Nic nie mylę, chcę wstawić bufor, bo tak się to ustrojstwo oficjalnie nazywa: http://allegro.pl/bufor-zbiornik-akumulacji-ciepla-200l-galmet-i5115055223.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=CPC&utm_campaign=rtbhouse-retargeting)

ale z taką pojemnością będzie (mam taką nadzieję i o to głównie pytam) bardziej pełnił rolę sprzęgła w mojej instalacji.

Więc dlatego pytam czy jest sens tego zaworu.

Patrząc schematycznie:

Wersja z buforem

Piec+zawór 3D+ bufor (800l/1000l czy 2000l) i reszta instalacji dalej na dom

Wersja ze sprzęgłem

Piec+sprzęgło (małej pojemności) i reszta instalacji na dom

Mój pomysł

Piec+mały bufor (200l) na zasadzie sprzęgła i reszta na dom

Pomyślałem że jeśli to nie jest bufor który ma często 2-3 krotnie więcej wody niż reszta instalacji to nie potrzeba wstawiać ten zawór. Jeśli nastawię temp. bufora Góra 60' dół 45'-50' to piec chyba będzie miał tą ochronę (obieg piec-bufor na pompie) no a na dom sterują zawory 3D

Chyba że się mylę i czegoś nie wiem, i nie ważne czy bufor ma pojemność 200l czy 2000l to musi być między nim a piecem zawór bo nie będzie ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawor 4d ktory pelni role tylko do ochrony powrotu. Czyli powiedzmy na potrzeby tego tematu ze to 3d w funkcji ochrony powrotu.

Mam bufor (a moze to duze sprzeglo? - zbiornik kombinowany) ok. 750l.

Widze po pracy swojej instalacji ze konieczny jest montaz takich zaworow. Gdybym mial mniejszy bufor tez bym wstawil ten zawor, gdybym mial wiekszy zbiornik tez.

Ps. Nie wiem czy cos Ci pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.