Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cofanie Się Spalin


Proxilar

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani potrzebuję pomocy, ale po kolei.

Mieszkam na 4 piętrze w bloku należącym do spółdzielni, od mniej więcej 2 lat występuje problem czadu.

W mieszkaniu używany jest podgrzewacz wody typu junkers w11 kb 23, zamontowany rok temu, wcześniej również junkers tylko starszego typu, w tym samym pomieszczeniu znajduje się czujnik czadu.

 

Standardowo nie ma tygodnia by czujnik się nie uruchamiał, i dzieje się to również wtedy kiedy nie ma nas w domu, a co więcej nigdy nie zdarzyło się tak by mój piecyk był uruchomiony, w trakcie gdy czujnik 

wykrył czad. Zdarzały się sytuacje gdy kilka kondygnacji niżej było słychać u kogoś z sąsiadów alarm (też czujnik czadu), by po kilku minutach i u nas czujnik wskazywał już 303pm.

 

Wzywane były już straż pożarna, spółdzielnia, kominiarze i ... Straż przyjechała odnotowała kazała wyjaśnić ze spółdzielnią.

Spółdzielnia dokonała pomiaru, ciąg jest i tyle, ale każe mi zakładać wywietrzniki (napowietrzacie) żeby zwiększyć siłę - ok zamontowałem napowietrzacie i ... jedyne co na pewno zauważyłem to 

zdecydowane zwiększenie zużycia ogrzewania (czujnik zużycia mam 3x większy w połowie sezonu grzecznego w stosunku do roku poprzedniego), oczywiście problemu to nie rozwiązało.  

Kolejne wezwanie spółdzielnia przysyła kominiarzy stwierdzają zimny komin ... i proponują bym założył kolejny napowietrzacz po drugiej stronie mieszkania, i temat znowu nie załatwiony. 

 

Pytanie co mogę zrobić skoro ewidentnie problem nie występuje u mnie 

 

- czujniki uruchamiały się od niższych pięter i szło to do góry

- czasami czujnik uruchamia się tylko u nas 

- ewidentnie rura od piecyka odprowadzająca spaliny jest zimna i czuć jak przez nią wdmuchiwane jest powietrze i ... spaliny do mieszkania

 

Co mogę z tym tematem zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nawiewniki są otwarte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest wszystko na wspólnych kanałach to  raczej nie wiele da się poprawić.Najlepiej jakby każde mieszkanie miało osobne kanały  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.