Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Drabinki (Grzałką Elektryczną )


ameno25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do podłączenia grzejnik drabinkę  z rozstawem standard 50cm  .

Problem polega na tym iż inwestor zdecydował sie na grzałkę , a rury są wypuszczonę z rozstawem 50cm ( pex 16 ) 

Jaki zestaw podłączeniowy  najlepiej użyć  , teraz z jednej strony  potrzeba kątowe a z drugiej proste ( tam gdzie grzałka ) , tylko czy dystans od ściany będzie wystarczający 

post-65837-0-76778600-1518114166_thumb.jpg

post-65837-0-24648500-1518114191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu, gdyby wyjście przewodów było np. 450 mm - podłączyłbyś przez trójnik do zaworu kątowego. 

Przemyśl opcję zaworu termostatycznego na zasilaniu, grzałki zaś na trójniku na powrocie. Albo zawór termo prosty i trójnik - góra grzejnik a dół grzałka (tutaj trzeba odsunąć grzejnik na ok 10-12 cm od ściany)

I zasilikonuj wokół albo załóż tulejkę na przejście PEX przez płytki, bo w razie kontaktu z ostrą krawędzią prędzej czy pózniej sie przetrą (ruchy spowodowane zmianami temperatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworów termo tam ma nie być , te drabinki są podpiete z rozdzielacza podłogowego wiec zaworu term nie ma sensu .

myślałem  dać  z drugiej strony taki sam trojnik i zaślepić od spodu , i dwa zawory proste tylko czy sie zmieszczą  między sciane a trójnik ??

 

PS będzie silikon i rozety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile  cm ma najkrótszy prosty zawór ?

Tak żeby miedzy sciane a drabinkę weszła złaczka skrecana  GZ - zawór - trojnik drabinki 

 

Taki zawór sie zmiesci miedzy sciane a trójnik drabinki ?

Uchwyty drabinki standard  tuleje plastikowe około 4cm 

post-65837-0-34106200-1518116796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 cm to minimum razem ze złączką PEX 16-1/2 GZ. Chyba że z półśrubunka zrezygnujesz

PS: Grzejnik odetnie na rozdzielaczu :)

Wybierz sobie co pasuje: moim zdaniem mozna tak jak pisałem wczesniej dać zawó na zasilaniu a grzałkę na powrocie - w niczym to nie przeszkadza.

 

post-51897-0-94349100-1518118039_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem też o tym mu mówiłem , ale uparł sie ze chce  mieć odciecie grzejników z dwóch stron , i to przy grzejniku :) nic jakoś to wykąbinuje 

Sambor przeciez grzałka idzie przez trojnik bezposredno w grzejnik , odciecie  grzejnika musi być zeby podczas grzania grzałka nie mieszało z podłogówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj wywale pół śrubunki to chyba najlepsza opcja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem wcześniejszy wpis - popatrz tam.

Jak wywalisz półśrubunki to zostajesz z GZ 3/4 cala w typowym zaworze grzejnikowym  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor mi tego nie musisz tłumaczyć , ale np inwestor twierdzi ze grzałka bedzie mu niepotrzebni grzać odcinek rury ten nie odcięty , ale chyba mu to wybije z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo  z jedej strony zawór odcinający a z drugiej bezpośrednio  do trojnika wkręcę   1/2 GZ , bez śrubunków i zaworu odcinającego :) , a investorowi brak zaworu wytłumaczę argumentacja Sambora o wzroście ciśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "nie odcięty" odcinek rury nie idzie przeciez do góry tylko w dół, wiec jakim cudem będzie mu grzało? Zapytaj inwestora, czy czajnik stawia na palniku, czy palnik na czajniku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj ale wiesz jacy są ludzie :) , on myśli ze jak nie zakreci z dwóch stron to ciepło pójdzie w rure i będzie miał więcej za prąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik podłączony , z jednej strony przyłącze grzejnikowe kątowe , z drugiej  dla uzyskania tej samej odległosci przedłużka 25mm , trójnik grzałka , do trojnika bezposrednio złączka skręcana pex 1/2 GZ 

post-65837-0-02197400-1518207948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli argument z czajnikiem i palnikiem podziałał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też , ale jak usłyszał że grzejnik może wybuchnąć jak go odetnie z dwóch stron to odrazu zgodził sie na jeden zawór , a mi oszczędziło to wykłuwania płytki .

Tak czy siak wina nie była moja , rozstaw rur był przyszykowany na drabinkę bez grzałki . 

A tak wogóle mogli by zrobić jakis znormalizowany system bo nawet jak zostawisz , rury  na 450  to  nie moga one byc w poziomie , ta z grzałka musi być 25mm wyzej , lub trzeba zastosowac przedłuzke 25mm , problem w tym że musiałem rozwiercić ja w srodku , dokładnie szescian na imbus , bo grzałka nie chciała przejsc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to i ja się przyłącze do pytania bo muszę jakoś wyprowadzić rurki pod drabinki w łazienkach właśnie z możliwością grzania grzałka czyli jak powinny być wypuszczone te rurki ?? obok siebie czy w jakimś rozstawie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.