Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3D Pytanie O Właściwe Miejsce Montazu


adrian12345

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzimy, czy 3D dobrze ustawiłes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3D działa w funkcji rozdziału czynnika grzewczego.

Było zrobić wg.schematu który zamieszcza producent kotła i wszystko by z pewnością działało bez żadnych 3D (tylko bez zaworu różnicowego)Tym bardziej ze sterownik kotła obsługuje chyba pompę kotłową.

Nie widzę zaworu bezpieczeństwa,powinien być do 2bar takie max ciśnienie pracy dopuszcza producent kotła

P.S Zawór bezpieczeństwa jest z tyłu kotła.

post-77332-0-50182100-1516225205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wiedział, że to OEP, to patrząc na zawiasy- pomyślałbym , że ZZ w zasobnik jest wkręcony :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wcześniej w poście #20 sugerowana opcja 3D jako mieszacza na powrocie, nawet ze stosownym szkicem, ale upadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż na zasilaniu zasugerowałem że względu na możliwości techniczne- na zasilaniu lepszy dostęp do pompy. Przy montażu na powrocie pompa prawdopodobnie w całości schowa się za kocioł ale to wybór autora - nic nie jest narzucane tylko proponowane. Dodatkowo moje propozycje dotyczyły zaworu termostatycznego i myślałem że autor wymieni ten 3d- to wydatek ok 300zl. Montaż obecnego zaworu nawet w funkcji mieszania na powrocie nie utrzyma stałej temperatury na powrocie chyba że ktoś będzie nim kręcił.

A może się mylę. To mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż na zasadzie - tak jest łatwiej to najgorsza opcja i argument też kiepski

Ale tak - tzn aby łatwiej - jest robionych ponad 90% instalacji  które trafiają na forum..

 

PS

Sam zaw 3-D niezależnie od miejsca montażu nie utrzyma stałej temperatury na powrocie i tu i tu będzie trzeba kręcić i to przy każdym starcie kotłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej nie było jedyną przesłanką. Obydwa sposoby montażu dają ten sam efekt więc wybór opcji łatwiejszej do wykonania i późniejszej obsługi jest uzasadniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.