Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Groszek Ii Z Kopalni Myslowice-Wesola


KotlowyJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o opinie osoby ktore palily lub pala tym weglem. Podaje link do informacji na temat tego opalu.

http://www.khw.pl/oferta/groszek_II.html

 

Mam ten wegiel prosto z kopalni od wielu lat, ale od wielu lat tez nie wiem jak nim palic, gdyz jak podejrzewam jest mieszanka wegli 31-33 jak w opisie, przez co rozne partie wegla maja rozna spiekalnosc i kalorycznosc. PID wariuje, czesto przesypujac zar na retorcie lub podaje za malo nadmuchu, co produkuje czarna sadze, a dwustan dziala kilka godzin lub dni, a pozniej niedopala, spieka, a popielnik jest pelen niedopalonego wegla i drobnego, ciemnoszarego i ciezkiego popiolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacisz za ten Groszek?

Jeżeli to nie stanowi problemu, to zrobilbys zdjęcie palnika podczas pracy i co w popielniku leży.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i przepraszam za pozna odpowiedz.

Place 650 zl za tone juz z dowozem.

 A oto moj popielnik i palenisko, kiedy wszytsko jest prawie wporzadku. Prawie, gdyz jest tez kilka spiekow co widac na zdjeciach, ale to jest nic w porownaniu z tym co czasami znajduje w popielniku :P

post-76999-0-32583400-1516556404_thumb.jpg

post-76999-0-86990000-1516556411_thumb.jpg

post-76999-0-90917000-1516556418_thumb.jpg

post-76999-0-48796800-1516556431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to faktycznie nie jest źle :) na próbę wziąłem 150kg pieklorza workowanego w na składzie i tam to miałem dużo nie dopalonych koksików, węgiel był mocny i mocno kopcił, jest to mój 1 sezon z kotłem podajnikowym, więc nie wiem do czego ręce pchać jak jest coś nie tak.

Generalnie zamówiłem sobie też tego grocha z wesołej, zobaczę jak to się u mnie sprawdzi, bo obecny jaret to same spieki żużlu i idzie to jakby to nie węgiel a trociny były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to faktycznie nie jest źle :) na próbę wziąłem 150kg pieklorza workowanego w na składzie i tam to miałem dużo nie dopalonych koksików, węgiel był mocny i mocno kopcił, jest to mój 1 sezon z kotłem podajnikowym, więc nie wiem do czego ręce pchać jak jest coś nie tak.

Generalnie zamówiłem sobie też tego grocha z wesołej, zobaczę jak to się u mnie sprawdzi, bo obecny jaret to same spieki żużlu i idzie to jakby to nie węgiel a trociny były.

Znalazlem rachunek z 2012 roku i moj tata tez kupil Jareta, ale z tego co pamieta tez zuzel byl..Ale 770 za tone :) Teraz to pewnie z 20% drozej, choc na tym forum ludzie przestrzegali przed tym, ze nie jest to dobry wegiel.

Choc moze troche musisz obnizyc nadmuch, moze okolo 30-40% mocy mu ustawic, bo on mial ustawtione 100% tak, ze az ogien byl bialy :P

Staruszek nie wiedzial o forach, a powiem Ci, ze mnostwo ludzi tutaj pomaga i otrzymalem wiele konkretnych odpowiedzi na moje pytania :) A to tez moje pierwsze dwa miesiace zabawy i mysle, ze mozna by napisac ksiazke o tym jak to wszystko ustawic, a i tak jedna zmienna sie zmienia, np temperatura w kotlowni, albo wiekszy ciag kominowy i juz ustawienia pieca do zmiany..

 

Moge zapytac, gdzie kupiles ten groch z Wesolej i jaka jest jego granulacja..? No i cena :)

A i uwazaj wlasnie na granulacje, bo mi zdarzaja sie rodzynki do 40mm nawet, a slimak jak chrupie to az boli :(

Ale puki co nawet zawleczki nie zerwalo, choc nie wiem jak bardzo granulacja moze wplywac na jego zywotnosc.. Poprzedni piec przez 8 lat chrupal i ,ani razu nie zerwal zawleczki.

 

PS 

Te zdjecia to historia z przed dwoch tygodni.. W miedzy czasie mialem popielnik wypelniony speikami, a i teraz tez ciagle spieka i jak nie rozbije na retorcie pogrzebaczem to do popilenika leci mnostwo niedopalkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret jest dużo tańszy we wrześniu kupiłem w październiku po 570zł/t +50od tony za przywózkę a mam ze 7km do Janiny- teraz 600zł. Dlatego się zainteresowałem wesołą bo cenowo podobnie a kalorycznością też dużo więcej. To jest łatwy węgiel, nie sprawia problemów w spaleniu, jedynie ten żużel, choć i tak nie mam tak jak u innych że spieki blokują palnik, nie ma mowy, jest ok.

 

A z tym nadmuchem to już próbowałem, ten węgiel już taki jest, ma z czego się zorientowałem po lekturze forum niską temp. topnienia popiołu nawet korekta powietrza ma max w dół nie pomaga, no ja zapewniłem dopływ świeżego powietrza i założyłem regulator ciągu.

 

Ogólnie węgla jeszcze nie mam, gość ma mi przywieźć prosto z kopalni, obecnie po 630+70 za przywóź, bo podobno ciężko z dostępnością tego groszku, że w kolejce od 3 w nocy po to czekają, tak mi mówił. Na pewno jak już mi go przywiozą to się w temacie udzielę, ale kiedy to nie wiem. :(

 

Znaczy że dobry, bo węgiel ma być twardy :) Jaret jest jak gąbka, rzadko kiedy coś tam chrupie :) na Pieklorzu to nieraz myślałem że kamienie miele, trzaskało strasznie.

 

Aktualna sytuacja

acecf660723740a4151a0a6ce04043c4.jpg1bc4a56c28d4f8ef8759cf8efb5f1aab.jpgf021b56385b754b55889ac12b354a3ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze, ze tez masz spieki tylko bardziej spopielone :P 

Tak z tym weglem na Wesolej to jest problem wlasnie, o czym wspominal ostatnio moj dostawca i prosil, zeby informowac go miesiac wczesniej o planowanym zakupie.. Ale mysle, ze to dopiero w lecie zamowie, wsypie do workow i niech sobie lezy. Wydaje mi sie, ze jak wsypuje wegiel z gornej czesci haldy w mojej piwnicy to spieka mocniej. Co mogloby oznaczac, ze jest po prostu zwietrzaly.

Czekam z niecierpliwoscia, az dasz znac jak Twoje doswiadczenia z Wesola :)

 

A tak na marginesie, to pomysl, ze ludzie za ten sam wegiel, czesto placa po 1000 za tone, a jedyne co lepsze to pewnie granulacja i ladne woreczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tak objętościowo popiołu? Ja na zasyp 150kg muszę 2x opróżnić popielnik=ok 10l wiadro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobnie i z 10 litrow by sie tam uzbieralo.. Jak sa spieki to oczywiscie czesciej musze oprozniac, ale normalnie to tez dwa razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam mam piec Iskra wieprz z podajnikiem tłokowym sterownik st77 ,problem jest z groszkiem  kopalni wesoła,piec potrafi się wyłączyć z powodu nie utrzymywania żaru albo rozgrzać do temperatury 75 stopni przy ustawieniu 55 stopni ,powstają spieki koksowe ,kombinuje z ustawieniami ale nic to nie daje ,może ma ktoś podobny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.