Skocz do zawartości
brovar

Vailant Vc 206 + Biawar 300 L Dwie Wężownice - Solar Porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie w nowym roku i chciałbym zapytać i prosić o poradę odnośnie solarów . Posiadam zestaw j/w  czy mógłby mi ktoś zaproponować zestaw dwóch paneli wraz z automatyką który mogę użyć w swoim zestawie. Czy będę potrzebował do tego rozbudowę o sterownik vr70 czy tez wystrczy jak solary podepnę do drugiej wężownicy z całym zestawem i będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam minąłrok    czy jest ktośw stanie mi doradzić????

Cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę to ciebie interesuje tylko czy jest nagrzana CW i o tym będzie inf czujnik temp CW z kotła.

Jak temp CW będzie odpowiednia to kocioł się nie włączy aby grzać CW.

Automatyka dodatkowa nie jest potrzebna za wyjątkiem aut obsługującej obieg solarny + obowiązkowo zaw 3-D mieszający w funkcji przeciw oparzeniowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co nie ma co przepłacać za zestaw vaillanta i wystarczy kupić no immergaza z 30 rur póżniowych.

Czy masz może doświadczenie jak ten zestaw vaillanta wygląda bo schematy bardzo obkrojone nie pokazują tej całej armatury i sterownika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak stawiałem solary to głownie hewalexa z ich oddzielną automatyką, a kocioł gazowy i tak po wskazaniu swojego czujnika grzania CW widział czy ma grzać czy nie.

Schematy powinny być na stronie producenta kotła i w instrukcji sterownika VR70.

Taka współpraca automatyki kotła i solarów jest istotna gdy solary grzeją bufor - wtedy kocioł musi widzieć czy ma grzać czy czy nie grzać, gdyż CO grzeją solary.

Wtedy często jest stosowany zaw 4-D przełączający grzanie CO  albo z kotła/ albo z bufora, jak z bufora to kocioł nie startuje.

I w tym przypadku automatyka steruje zaw 4-D i załączaniem kotła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co mi polecisz z hewalexa to są całe kpl z układem pompowym i sterownikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi