Skocz do zawartości

acidi

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia acidi

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ja bym dołożył jeszcze zawór bezpieczeństwa na ciepłej wodzie Ewentualnie jakiś zaworek w najniższym punkcie instalacji do spuszczenia z niej wody na wypadek modernizacji lub naprawy
  2. Pomyślałem że w takim przypadku pompa będzie się rzadko włączała przez co zużyje mniej energii W przypadku standardowego mieszacza ta pompka działa całą dobę. A może się mylę ?
  3. ad.1-2 O tym nie pomyślałem :) ad 3. Jeśli chodzi o koszty to myślę że przy instalacji byłyby podobne (producent pieca którego nie będę podawał nazwy aby nie robić reklamy - stwierdził że zrobi to gratis) no może troszkę wyższe. Nie jest to bezsenna noc filozofa - zastanawiam się od jakiegoś czasu co zrobić aby nie robić tej dodatkowej pompki do układu mieszającego wodę w podłogówce. Powinienem wspomnieć że nie jestem jakimś doświadczonym ani wykształconym instalatorem - mam zamiar zrobić sam dla siebie instalację.wodną oraz C.O. Po rozmowach z fachowcami oraz przeglądając od jakiegoś czasu to forum zauważyłem że jest to niezbędne i nie można bezpośrednio podłączyć podłogówki pod rozdzielacz grzejnikowy. Mam jeszcze jedno pytanie może banalne ale nie znalazłem na nie odpowiedzi: Czy ta pompka która znajduję się przy rozdzielaczu do podłogówki cały czas jest włączona ? Ile prądu zużywa przez miesiąc pracując z tym układzie mieszającym ?
  4. Ustawiając na sterowniku niższą temperaturę dla drugiego obiegu(podłogowego)
  5. Co sądzicie o takim rozwiązaniu. Aby umieścić w kotle dwie wężownice a więc byłyby 2 zasilania i 2 powroty Rozmawiałem już na ten temat z producentem kotłów i stwierdził że jest to wykonalne. Zastosowanie tego rozwiązania byłoby takie iż jeden obieg zasilałby grzejniki a drugi zasilałby ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu byłaby możliwość ustawienia niższej temperatury dla obiegu podłogówki. Myślę że można by było do tego wykorzystać funkcje sterownika ładowanie bojlera CWU podpinając pompkę oraz czujnik temperatury właśnie pod obieg podłogówki. Myślę że dzięki temu nie byłoby konieczności stosowania układu mieszającego do podłogówki co za tym idzie pompka przy mieszaczu nie działałaby cały czas i nie zużywałaby tyle prądu. Myślę że takie rozwiązanie byłoby dobre przy kotłach na paliwo stałe ewentualnie z podajnikiem.
  6. zawór trójdrożny według mnie powinien być za pompą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.