Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Grundfos Rozdzielacza Podlogowego


Szaraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Specjalista od ogrzewania nie do konca jest specjalista :)

 

Mam w domu cos takiego jak na zdjęciu   post-76576-0-42240500-1513117063_thumb.jpg pompa wpieta do gniazdka.

 

I teraz rozchodzi sie o cos takiego :

 

chcial bym żeby pompa modulowała swoja prace a pcha w sumie cały czas tak samo. znalazłem w instrukcji że moze inaczej (auto z zmiennym cisnieniem)

ale za chiny nie moge tego włączyć ? niby klikam jak pisza ale nic z tego nie wychodzi :(

 

i jeszcze jedno czy ona powinna byc podłączona na stałe do pradu ? czy powinna byc podlaczona do sterownika Pieca (piec na groszek) albo z siłownikami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo powinna byc podłaczona do listwy która steruje siłownikami w chwili zamknięcia wszystkich siłowników pompa powinna stanąć , sprawdz też na listwie czy nie masz wyjścia o którym wspomina kolega Sambor 

 

Ps widzę że dwie pętle bez siłowników także pompa może działać caly czas , ale lepiej jak jej moc jest modulowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te siłowniki masz załączane bezpośrednio z termostatu na zasadzie włącz wyłącz ?

 

Ps . Jaki masz kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompa UPM3 FLEX do niej trzeba sterownik PWM , aby przesłać odpowiedni sygnał sterujący.

Inaczej ustawia się na 75% wartości znamionowej

Czy takie sterowanie podłogowka przez te zawory bimetaliczne włącz /wyłącz jest ok? Na innych forach czytałem że powinno się regulować temperatura zasilania i podłogowka powinna chodzić cały czas, a nie zamykać jej obieg. Jestem żywo zainteresowany tym tematem bo myślałem, że kupię listwe, zaworki, sterownik, termostat do każdego pokoju i będzie ok. A ty ktoś napisał, że słabo to będzie działać. A tu widzę, że ludzie tak mają porobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma siłowniki i termostaty. Chwałę sobie temperatura taka jaka ma być.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od niedawna siłowniki , ale mam do nich zaawansowany system sterowania ,  w postaci programatora tygodniowego , można ustawić 3 temp niska , normalna , komfortowa, wszystko sterowane przez aplikacje mobliną i PC , czujniki temp i wilgotności .

Same siłowniki zamykają pętle po osiągnięciu zadanej  temp w pomieszczeniu , ale dodatkowo ustawiłem że co godzinę  otwierają sie na czas 0,5h  nawet gdy temp pomieszczenia jest osiągnięta , ma to zapobiec zbytniemu wychłodzeniu  podłogi .

Jak narazie jestem zadowolony bo jednak teraz mam podgląd na temp wszystkich pomieszczeń a co najważniejsze mam w nich tyle ile chcę , przed miałem problem z pomieszczeniami gdzie jest ceramika , po prostu je przegrzewało , nawet przy min przepływie jaki mogłem ustawić jakies 0,5l/min .

Instalowałem też systemy salusa ,  ich system ma algorytm , siłowniki nie działaja na zasadzie włącz wyłącz 

 

Ps. temp zasilania podłogi 28-29* 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak podłogówka zrobiona bez projektu)Trzeba się później ratować siłownikami)

To tak jak mój kolega hydraulik robi cały dom w rozstawie 10cm i gdy go pytam jak się ma do tego fakt że idzie jednakowa temp.na cały układ a opór ceramiki jest powiedzmy 5x mniejszy od oporu podłogi pokrytej panelami.

Wtedy mówi ze jeszcze nikt mu nie zarzucił że ma zimno w domu)Tylko on nagminnie stosuje siłowniki +termostaty w pomieszczeniach i to go ratuje)Drugi jego argument to stwierdzenie a jak inwestor w przyszłości będzie chciał zamontować pompę ciepła to instalację ma jak znalazł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak podłogówka zrobiona bez projektu)Trzeba się później ratować siłownikami)

Nie wiem czy kazdego inwestora stać lub ma możliwości np określić jakie będzie miał okładziny w pokojach , często ludzie budują domy kilka lat , 

Sam miałem mieć parkiet  w salonie a wyszły płytki , i co pod co miałem zaprojektować podłogówkę ? 

A co zrobisz  jak masz jeden pokój silnie nasłoneczniony , a drugi od północy i jeszcze las  , gdzie słonce prawie nie zagląda .

Nie wiem czy potrafiłbyś tak zaprojektować podłogówkę żeby  mieć w każdym pomieszczeniu temp jaka sie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.