Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Siłowni W Garażu Wolnostojącym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Parę miesięcy temu zrobiłem siłownię w murowanym garażu wolnostojącym za domem, całkowicie nieogrzewanym. Wiadomo jaka teraz temperatura panuje na dworze. Początkowo ćwiczyłem w takich warunkach, ale efekt tego był taki, że szybko załapałem się na L4. Myślę więc teraz nad zastosowaniem jakiegoś ogrzewania. I tutaj pytanie: które najlepiej sprawdzi się do takiego garażu? Przebywać tam zamierzam tylko na czas ćwiczeń, czyli 4 dni w tygodniu po ok 2h-> 8h tygodniowo, max 32h miesięcznie. Co będzie najlepszym rozwiązaniem? 

Piecyki gazowe i naftowe odpadają ze względu na brak wentylacji, koza- tutaj znowu więcej czasu spędziłbym na rozpalaniu niż samym ćwiczeniu + konieczność wywalenia otworu w ścianie.

 

Może po prostu zainwestować w zwykły grzejnik elektryczny 2000W za ok 200 zł? Przy tak małej ilości spędzonego tam czasu, nie byłoby to chyba bardzo kosztowne? Czekam na Wasze opinie. Dzięki!

 

Jeszcze wymiary garażu: długość 9m, szerokość 3.5m wysokość 2.5m

 

 

post-76408-0-20024600-1512401601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru masz w tak małym pomieszczeniu albo farelka albo jakiś promiennik podczerwieni - trochę lepszy patent ale i cena inna.

Na początek kupiłbym rolkę wełny i ocieplił sufit jeśli ma to postać kilka lat, może taki zabieg poprawiłby już temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ogrzewacze gazowe (rodzaj grzejników zintegrowanych) które nie wymagają wentylacji w pomieszczeniu, działają w oparciu o zamkniętą komorę spalania i pobierają powietrze z zewnątrz.

Miałem coś takiego na działce kiedyś - wymaga to tylko wywalenia otworu w ścianie o średnicy 12-20 cm, przez ten otwór przechodzi wyrzutnia spalin i zasilenie powietrza. Działają na LPG ze zwykłej butli gazowej.

 

Co do prądu to policz, że jednak musisz ogrzać trochę wcześniej niż zaczynasz ćwiczenia i faktycznie jakieś lekkie chociaż docieplenie ograniczy straty ciepła. Zwykłym 2KW grzejnikiem to będziesz dogrzewał w zimę to pomieszczenie kilka godzin nim osiągniesz chociaż 15 stopni.

W takiej sytuacji najlepsza będzie jakaś nagrzewnica z nadmuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą wyżej najlepiej zacząć od izolacji tych gołych desek na stropie .Dobrym rozwiązaniem na ogrzewanie może  było by tu zastosowanie klimatyzatora z funkcją grzania można by szybko ogrzać bo jest  nadmuch i w lato gdyby było za ciepło schłodzić pomieszczenie.Przy okazji jak już kolega ćwiczy to może wstąpić do Armii WK tam można uzyskać ciekawe porady odnośnie treningów diety masy redukcji oczywiście wszystko natural bez sterydów itd  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.