Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Sadzą ?


Dawidoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od siebie dodam że u mnie na sadzę pomogło otwarcie czopucha i klapki na wentylatorze na max. Dodatkowo gdy trochę przytykam nawiew do kotłowni - rura fi160 (np. gdy jest silny wiatr), to również następuje produkcja czarnego syfu na ściankach kotła. Moje obecne nastawy - 5s / 65s 28% wentylator, podtrzymanie 8s / 20 min / went. 20s / 10min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na redukcje sadzy ponoć pomaga dosypywanie wapna palonego do zasobnika z groszkiem i wymieszanie , sam nie testowałem ale inni mówia ze pomaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zamówiłem termometr do pomiaru temperatury spalin więc będę kombinował.

Taki off-top, termometr powinien być zamontowany jak najbliżej czopucha wychodzącego z pieca ? nie mam fabrycznej dziury na czujnik więc będę musiał wiercić.

Ok. 1metr od kotła

Jak masz za kotłem prosty wlot w komin, to bliżej komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1metr od kotła

Jak masz za kotłem prosty wlot w komin, to bliżej komina.

Dzięki za podpowiedź. Termometr już siedzi na miejscu. Temp spalin wynosi ok 200-220 stopni.

Aktualnie mam problem ze sterownikiem, bo zaczął pojawiać się komunikat  "temp. mosfet za wysoka" więc będę walczył z serwisem żeby coś z tym zrobili.

 

Witam

Od siebie dodam że u mnie na sadzę pomogło otwarcie czopucha i klapki na wentylatorze na max. Dodatkowo gdy trochę przytykam nawiew do kotłowni - rura fi160 (np. gdy jest silny wiatr), to również następuje produkcja czarnego syfu na ściankach kotła. Moje obecne nastawy - 5s / 65s 28% wentylator, podtrzymanie 8s / 20 min / went. 20s / 10min.

Ja u siebie mam cały czas otwarty nawiew (fi 180) i czopuch jest otwarty na full. 

Mówisz o otwarciu klapki tej z nakrętkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przez tydzien bylem zmuszony palic na ruszcie awaryjnym....Palilem normalnie tylko bez podajnika. Palone bylo suchym weglem takie troche wieksze bryly.Nad rusztem zeliwnym tam gdzie bylo palone weglem na sciankach osadzilo cos sie tak jakby taka maz i zrobila sie taka sucha skoprupa . Pale teraz normalnie juz podajnikiem bez ruszta ... Odejdzie mi to czy moge jakos zeskrobac ,nic sie nie stanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.