Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Ocenie Schematu


Fabian138

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję pięknie za wyczerpującą odpowiedz, przyznam że jestem mało kumaty w tej kwesti co gdzie jak. Umiem to skręcić do kupy lecz czy pomógłbyś mi i narysował jak te rury mają iść? Przy grzejnikach są zawory termostatyczne bo kupiłem używki więc komplet, przy rozdzielaczy mosiężnym do grzejników są zawory odcinające na każdy grzejnik. Temperature wody będę zczytywał za pomocą sterownika z podwójnym wyświetlaczem pokazującego temp. wody i temp. załączenia pompy.Termometr jakiś wkręcany zamontuje oczywiście na powrocie. Zawory dołoże motylkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy układ otwarty nie odpowietrza się samoczynnie? Po co zawór bezpieczeństwa? jest w tym układzie aż takie ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurze do naczynia nie może być żadnych zaworów a co robi to obejście z pompą?We wcześniejszych schematach był trójnik na rurze do naczynia i dopiero pompa na CWU+CO i tak ma być

obejscie jest do tego bo podobno bez obejscia nie bedzie grawitacji na cwu zaraz poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurze do naczynia nie może być żadnych zaworów a co robi to obejście z pompą?We wcześniejszych schematach był trójnik na rurze do naczynia i dopiero pompa na CWU+CO i tak ma być.Jak jeszcze nie masz zasobnika to sugeruje dwupłaszczowy ale one są od 100l.Odpowietrznik przenieś na rurę zasilającą bojler.

czy tak ma to wygladac?

post-75549-0-27997500-1509904632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurze do naczynia nie może być żadnych zaworów a co robi to obejście z pompą?We wcześniejszych schematach był trójnik na rurze do naczynia i dopiero pompa w bok na CWU+CO i tak ma być.Jak jeszcze nie masz zasobnika to sugeruje dwupłaszczowy ale one są od 100l.Odpowietrznik przenieś na rurę zasilającą bojler,tuż przed

wymiennik mam taki :

BOJLER WYMIENNIK KOSPEL 80 L. 2 X WĘŻOWNICA

post-75549-0-61628500-1509904916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej,przynajmniej bezpiecznie)A po co ciągniesz do rozdzielacza grzejnikowego aż z góry?nie można zaraz za pompą trójnik?

co należałoby jeszcze zmienić w tym schemacie twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej,przynajmniej bezpiecznie)A po co ciągniesz zasilanie do rozdzielacza grzejnikowego aż z góry?nie można zaraz za pompą dać trójnik?

poprawiłem

post-75549-0-03086800-1509905230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze nietypowe pytanie, czy w tym bojlerze do wyjscia 3/4 cala oznaczone jako cyrkulacja podłącza się odpowietrznik automatyczny?

post-75549-0-94305300-1509905572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem podejścia?! ja się nie znam więc proszę o pomoc was jako znawców tematu a to że jest tyle postów to tylko dlatego że chcę aby ktoś mi pomógł zrobić ten schemat . Dla jednych jest on prosty dla innych już nie. Wolę żeby każdy dodał jakieś uwagi niż miałoby to potem nie działać właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu kolega podał linka do podobnej instalacji

ale nie skorzystałeś

Wolałeś sam dojść do tego samego

To forum a nie punkt usług projektowych

Jakbyś dostał gotowca w drugim poście to nic byś się nie dowiedział

A tak masz schemat i wiedzę więc możesz się brać za robotę

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za kogo ty się uważać, forum jest po to żeby pomagać nawet jeśli trzeba projektować a każda instalacja wbrew pozorom jest inna wię jak masz pisać nie na temat to się nie udzielaj i idz dziecko spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Prosze o kulture, nie zaczynajmy glupiej przegadowki.

 

Co do schematu. Ladnie ale ja na kolanie po wyjsciu z pieca dalbym zbiornik wyrownawczy a obejscie i bojler do prosta. Lepiej wplynie na obieg grawitacyjny cwu. Czyli po wyjsciu trojnik, w lewo naczynie, prosto w gore pompa. Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie zagotowanie i tak pójdzie na naczynie - jest pierwsze w kolejności to po pierwsze, po drugie pompce gówno będzie bo nie jest z cukru. Jak chce wspomóc grawitację nie może łamać tego kolanami jak mu się usra bo ma grzać bojler nie naczynie, po trzecie na pionie do CWU też jest odpowietrznik... Po czwarte - znajdźcie mi na ziemi instalację gdzie naczynie jest podłączone do pieca prostą rurą od pieca w kosmos :D Naczynie tworzy ciśnienie i wszystko mu jedno czy tam kolano jest czy go nie ma - przy grubej rurze zawsze da sobie radę. Z bojlerem na grawitacji gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,nie wiem czemu się tak upierasz przy tym kolanku. Po pierwsze jego wpływ na grawitację jest znikomy.Po drugie dużo większy wpływ na grawitację będzie miał zawór przy bojlerze który będzie dość sporo przymknięty aby grzejniki grzały.

 Dla pary nie ma znaczenia co jest pierwsze - para jako lżejsza od wody i powietrza zawsze idzie do góry,Na trójniku skręci dopiero wtedy gdy ją coś zablokuje od góry.Nie było by problemu z tym kolankiem jak by pompkę zamontował na powrocie,to po pierwsze  po drugie grawitacja była by lepsza jak by zamontował zbiornik CWU płaszczowy.I tak możemy sobie gdybać co co by tu jeszcze spieprzyć czy poprawić.Tak małe gówniane instalacje etażowe robi się najprościej jak można ,a najprościej jest jak pompka jest na powrocie.

Ja na tym kończę dyskusję -Na koniec dla przemyślenia -jak para pójdzie na bojler to grawitacja będzie ,czy nie - pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.