Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Jednofunkcyjny Do Domu 135M2


Domes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

jestem na etapie wyboru pieca jednofunkcyjnego, zasobnika 100l + sterowania zatem będę wdzięczny za pomoc w temacie:

 

W domu o powierzchni użytkowej 135 m2 (całkowita 177m2) będzie 9 grzejników + 2 drabinki  w łazienkach+ podłogówka w 5 pomieszczeniach. Dom został zbudowany z Porothermu +15cm styropianu, dach jest ocieplony wełną.

W kotłowni będzie sprzęgło osobna pompa na grzejniki i osobna na podłogówkę 

 

Jeżeli chodzi o podłogówkę to zastanawiam się nad gotowcem tzn  http://allegro.pl/rozdzielacz-5-obw-z-grupa-pompowa-do-podlogowki-q6-i6415098267.html - czy radzicie coś innego?

 

 

Jeżeli chodzi o piec to nie mam pojęcia jedni mówią że 14kw wystarczy zatem myślałem o Buderus GB 062a drudzy radzą przynajmniej 20kw zatem będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli moc 14-15 kw, minimalna to 2kw będę wybierał między poniższymi kotłami: 

Buderus GB 072 

Wolf CGB-2

 

Macie jakieś opinie na ich temat?

 

Slavko18v jakie masz zużycie gazu na sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego któremu instalator wcisnął vitodensa 100 9-26kw do podobnego metrażu, nie jest zbyt zadowolony szczególnie że piec startuje z 9kw i ma ubogą automatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam immergas victrix najlepszy stosunek jakość do ceny. 5 lat gwarancji producenta  niemiecka konkurencja 2 lata komponenty  grundfoss honeywell jak do tej pory na zainstalowane kotły nikt nie narzeka  zasobniki stosuje galmet vulcan bo posiada dużą wężownice 1,4 m2 jest prostopadłościanem  idealnie pasuje pod kocioł i jest w korzystnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.