Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kondensat Jednofunkcyjny Do Domu Z Poddaszem I Piwnicą


fwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zwracam sie o pomoc i wszelakie sugestie dotyczące sposobu ogrzewania domu jednorodzinnego. Pokrótce postaram się napisać co już jest a co bym chciał. Do dzieła.

Już jest:
- dom jednorodzinny, piwnica ok. 70m2 - grzana w połowie grzejnikami naściennymi (3 sztuki - po jednym w trzech pomieszczeniach), parter - ok 70 m2 w całości podłogówka i jedna drabinka w łazience oraz poddasze - tyle samo metrów i 100% podłogówka i jedna drabinka w łazience. Piwnica ocieplona 10 cm styroduru (piwnica w połowie w ziemi), na ścianach 20 cm styropianu oraz skosy i poddasze 35 cm wełny;

- rozprowadzona instalacja co i cwu z obiegiem (tutaj mała uwaga - panowie instalatorzy przewidzieli dwa rozdzielacze. Do obu rozdzielaczy dochodzą rury pex-alu-pex 26x3.0 lecz oba zasilania łączą się w jedno zasilanie w kotłowni i oba powroty łączą się też w jeden powrót w kotłowni).

Teraz co bym chciał:

- ogrzewanie strefowe tzn. poddasze i parter sterowane osobno dodtakowo po jednej drabince w 2 łazienkach i 3 grzejniki na ścianie w piwnicy.

Jak rozumiem do sterowania strefowego potrzebne będą dwa obiegi ( tak na marginesie wydaje się mi że te pojedyncze zasilanie i powrót trzeba zmienić aby każdy obwód miał swoje) i jescze jeden dodatkowy do grzejników. Całość sprzęgnięta ze sterowaniem pogodowym.
Czyli sprzęgło, dwie grupy pompowe z zaworami 3d, dwa serowniki, termometr zewn. i dodatkowy obieg włączony między kotłem a sprzęgłem na przykład.
Jako serce kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania oraz zasobnik na 120 litrów.
Ze strony ciepłowłaściwe.pl maksymalna moc grzewcza 9,1 kW oraz 4 kW dodtakowa moc potrzebna do grzania CWU.

 

Jeśli chodzi o "gotowe" i dedykowane rozwiązania to skłaniam się ku Vaillantowi ecotec vc206 + vrc700 (razy dwa?) i vr70.

Mam nadzieję że z tego grochu z kapustą da się coś wywnioskować...

Pozdrawiam i liczę na Państwa sugestie i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czy z jednego VRC700 można ustawić temperaturę na trzy strefy? W jaki sposób dokonuje się pomiar temperatury na strefach i w takim razie według jakich wskazań będę ustawiał temperature - według tego czy mi ciepło bądź zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillant widzi to tak:

post-77217-0-47289400-1516135941_thumb.jpg

 

Tego się trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zamiast trzeciego obiegu z mieszaczem obieg grzejnikowy.Na grzejnikach zawory termostatyczne,do obiegu grzejnikowego najlepiej pompa z Autoadapt np.Grundfos Alpha 2 wystarczy 40ka Pozostałe pompy bez Auto.Pozostaje dobrać odpowiednie zawory 3D na podłogę czyli o odpowiednim Kvs(ostrzegam przed dobieraniem zaworów o zbyt dużym Kvsie bo może być tak że siłownik bardzo szybko się zużyje a i sama regulacja będzie nieprecyzyjna)

post-32948-0-13861000-1516136389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.