Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W układzie w wymiennikiem obowiązkowo trzeba dać akumulator i przetwornicę na wypadek braku zasilania. Na obieg grawitacyjny nie ma szans, na to że naczynie wzbiorcze odprowadzi te kW mocy również nie.

Opublikowano

Według mnie lepiej zrobić naturalne odpowietrzenie montując "w pionie" wymiennik i pod nim pompę pomiędzy kroćcami kotła niż z takim "zakrętem" i odpowietrznikiem automatycznym.

Opublikowano

Ponieważ w wątku pojawiło się wiele, czasem sprzecznych opinii dodaję fragment z PN-91 dotyczący właściwego zabezpieczenia kotła małej mocy. Wymiennik zastępuje tu oczywiście grzejniki.

post-6518-1236457819_thumb.jpg

Opublikowano

Mam jedno pytanie, a uwzględniliście iż w przypadku układu z wymiennikiem naczynie przelewowe może być powieszone bezpośrednio nad kotłem a w nie w najwyższym miejscu budynku. Sądzicie że wtedy pompa pchająca w naczynie nie spowoduje podnoszenia wody w naczyniu i częściowe wylewanie jej patrząc na opór wymiennika.

Opublikowano

przeciez jest ustalone ze pompa jest na powrocie wymiennika

Opublikowano

Tak. Ale naczynie przelewowe na zasilaniu przed wymiennikiem powieszone nad kotłem i wymiennikiem. Pompa potrafiła przy tak małej różnicy wysokości pchać cześć wody w naczynie przelewowe i wyrzucać z niego wodę przez rurkę kontrolną. W związku z tym szybko dochodziło do pozbycia się wody z naczynia i zapowietrzenia układu. Po dodaniu do odejścia do naczynia przelewowego na podłączeniu drugiej rurki odpowietrzającej następuje dodatkowy obieg przez naczynie.

Opublikowano

nie nic sie nie bedzie działo jakpompa byłaby na zasilaniu to troche wody by wypchneło ale nie koniecznie duzo bo jak gdzies wypycha to nizej robi sie podcisnienie i siła rzeczy woda nie wyleci

Opublikowano
dzięki za wszystkie rady wykonam ten układ z pompą na powrocie . natknołem sie ostatnio na takie zestawy co o takim czymś sądzicie?

 

Witaj,

 

To są bardzo dobre i kompletne zestawy. Jednak cena ich jest spora - w Lublinie 2200 netto. Montując wszystko oddzielnie wychodzi sporo taniej. Poza tym nie zawsze zasadne jest stosowanie kształtek mosiężnych - one bardzo podnoszą koszt. A w tym zestawie nawet półśrubunki pomp są z mosiądzu - w tym, który oglądałem w lubelskiej hurtowni. Ten za zdjęciu ma stalowe.

 

Pozdrawiam

Piotr

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.