Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Zwieszanie Sie Opału


mawer102

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

testowałem palenie w kolte ht 17 spalanie mieszanki wiórowo-groszkowej i zrebkowo-groszkowej mieszanki fajnie sie pala i daja dobra temperature tylko poroblem polega na tym ze mieszaki mocno sie zageszczaja i zawieszaja sie nad slimakiem opał suchy. Czy ma ktos jakies sposoby na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za mała ramka wlotowa ze zebiornika zreszta ja mam 360mm i tez przy mokrym miale sie zawieszało trzeba by zmodyfikowac moze cos na wzór tego rozwiazania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, aby spalić to co już masz w koszu - raz/dwa razy dziennie włożyć do dna w kosz kilkanaście razy pręt fi 8 lub jakąś dłuższą śrubę/szpilkę podobnego kalibru i to co się zawiesiło spadnie. Taka średnica wchodzi w mieszankę bardzo łatwo i do samego ślimaka. To jest metoda na ucho - będziesz słyszał, że opał spada, przesypuje się. Po n-tym włożeniu nie będzie już tego odgłosu, pustki zostały zlikwidowane. Przy następnym załadunku w mieszance daj trochę mniej wiórów/zrębek. Jeżeli nie masz ogromnych ilości odpadów drzewnych to spalisz je w ten sposób bez zawieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.